KDV'de sadeleştirme çalışması!

 KDV'de sadeleştirme çalışması!

KDV oranları yüzde 1, yüzde 8 ve yüzde 18'lik dilimlerde uygulanmaya devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı KDV'de sadeleştirme ile ilgili genel bir hazırlık yaptığını açıkladı.Hazine ve Maliye Bakanlığı KDV'de sadeleştirme çalışmaları için genel bir hazırlık aşamasında olduğunu duyurdu. Buna göre KDV düzenlemesi tek bir ürün grubu için olmayacak ve birçok ürünle sektörü doğrudan ilgilendirecektir. Bakanlık ve Gelir İdaresi Başkanlığı, düzenlemenin detayları için birçok kurumla görüşmeye devam ediyor.

NTV'de yer alan habere göre; Çalışmanın amacı, aynı sektörde farklı KDV uygulamalarının önüne geçmek ve vergiyi sadeleştirmektir.

  KDV de sadeleştirme çalışması!

Düzenleme ile bazı ürünlerde halen geçerli olan oranlar çerçevesinde KDV artarken, bazı ürünlerde vergi oranlarında indirimler olabileceği belirtiliyor.

KDV, şuanda yüzde 1, yüzde 8 ve yüzde 18'lik dilimlerde uygulanmaya devam ediyor.

Kur korumalı TL mevduatı açıklaması 10 soruda tüm detaylarıyla!

Kur korumalı TL mevduat hesabı 131 milyar TL'yi geçti!

Altında büyük fırtına geliyor!

Dolar/TL atak yaptı! Bugün dolar ne kadar?

2022'de emlakta ne prim yapacak? Ne prim yapmayacak?Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.