26 / 06 / 2022

kdv sadeleştirme ne demek

kdv sadeleştirme ne demek

KDV oranları yüzde 1, yüzde 8 ve yüzde 18'lik dilimlerde uygulanmaya devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı KDV'de sadeleştirme ile ilgili genel bir hazırlık yaptığını açıkladı.

Konut sektörüne yeni KDV modeli geliyor!

Konut sektöründe KDV sistemi sil baştan değişiyor. Sistemde sadeleşme yapılırken uygulanan KDV oranları da değişiyor. Peki konut sektöründeki yeni KDV sistemiyle neler değişecek? Sektör rahatlayacak mı? İşte ayrıntılar...

Akaryakıt fiyatlarında KDV indirimi müjdesi! Benzin ve LPG fiyatları ne kadar düşecek?

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen akaryakıt fiyatları ile ilgili milyonlarca kişinin beklediği müjde geldi. Peki akaryakıt fiyatlarında KDV indirimi olacak mı? Benzin ve LPG fiyatları ne olacak? Akaryakıt fiyatları düşecek mi? İşte detaylar...

Tapu birleştirme harcı 2022 ne kadar?

Tapu kütüğünde yapılabilen işlemlerden biri de tevhit yani birleştirme olarak karşımıza çıkıyor. Bu işlem için taraflar ne kadar masraf öder? Tapu birleştirme harcı 2022 ne kadar?

KDV'de sadeleştirme çalışması!

KDV oranları yüzde 1, yüzde 8 ve yüzde 18'lik dilimlerde uygulanmaya devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı KDV'de sadeleştirme ile ilgili genel bir hazırlık yaptığını açıkladı.

Kentsel dönüşüm KDV istisnası 2021!

3470 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 2021 yılında uygulanacak indirimli kentsel dönüşüm KDV oranları belli oldu. Peki kentsel dönüşüm KDV istisnası 2021 ne kadar? İşte tüm merak edilenler...

İş yeri kiralarında KDV ve stopaj indirimi ne zamana kadar devam edecek?

31 Temmuz 2020 tarihli ve 31202 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 2812 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile, bazı hizmetlerin KDV oranlarında değişiklik yapıldı. Peki İş yeri kiralarında KDV ve stopaj indirimi ne zamana kadar devam edecek?

Konutta KDV ve tapu harcı indirimi ne zaman bitiyor? 

KDV ve tapu harcında indirim uygulaması ne zaman sona erecek? Konut satışlarında KDV oranı yüzde 8, tapu harçlarında ise yüzde 3 indirim oranı yıl sonuna kadar devam edecek.

Konutta KDV ve tapu harcı indirimi ne zaman bitiyor?

Geçen yıl piyasalarda yaşanan dalgalanmaları hafifletmek için geçici olarak üç aylığına getirilen KDV ve tapu harcında indirim uygulaması ne zaman sona erecek?

Majoris Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Yatırım Ve Hizm.Anonim Şirketi kuruldu!

Majoris Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Yatırım Ve Hizm.Anonim Şirketi bugün Bahçeliveler'de 1 milyon TL sermaye bedeli Recep Gülenç tarafından kuruldu. 

Balance Güneşli'de yüzde 10 KDV fırsatıyla indirimli ofisler!

Ulusal ve uluslararası birçok markanın bulunduğu Balance Güneşli'de yüzde 10 KDV fırsatıyla indirimli ofis satışları devam ediyor. Proje, laza ofis, cadde ofis, loft ofis, stüdyo ofis ve ticari birimlerden meydana geliyor.

Balance Güneşli'de yüzde 10 KDV avantajıyla indirimli ofisler!

Balance Güneşli projesinde yüzde 10 KDV indirimli ofis satışları devam ediyor. Ulusal ve uluslararası birçok markanın yer aldığı projede birçok imkan yer alıyor. 

Balance Güneşli'de yüzde 10 KDV indirimiyle satılık ofisler!

Ulusal ve uluslararası birçok markanın yer aldığı Balance Güneşli'de yüzde 10 KDV indirimli ofis satışları devam ediyor. 

Balance Güneşli'de yüzde 10 KDV indirimi fırsatı!

Balance Güneşli'de ulusal ve uluslararası markalar yerini alırken kiralamalar ve yüzde 10 KDV fırsatıyla satışlar devam ediyor..

kdv sadeleştirme ne demek Haberi

kdv sadeleştirme ne demek

Hazine ve Maliye Bakanlığı KDV'de sadeleştirme çalışmaları için genel bir hazırlık aşamasında olduğunu duyurdu. Buna göre KDV düzenlemesi tek bir ürün grubu için olmayacak ve birçok ürünle sektörü doğrudan ilgilendirecektir. Bakanlık ve Gelir İdaresi Başkanlığı, düzenlemenin detayları için birçok kurumla görüşmeye devam ediyor.

NTV'de yer alan habere göre; Çalışmanın amacı, aynı sektörde farklı KDV uygulamalarının önüne geçmek ve vergiyi sadeleştirmektir.

Düzenleme ile bazı ürünlerde halen geçerli olan oranlar çerçevesinde KDV artarken, bazı ürünlerde vergi oranlarında indirimler olabileceği belirtiliyor.

KDV, şuanda yüzde 1, yüzde 8 ve yüzde 18'lik dilimlerde uygulanmaya devam ediyor.

Kur korumalı TL mevduatı açıklaması 10 soruda tüm detaylarıyla!

Kur korumalı TL mevduat hesabı 131 milyar TL'yi geçti!

Altında büyük fırtına geliyor!

Dolar/TL atak yaptı! Bugün dolar...