12 / 08 / 2022

Keçiören'de Şehit Kubilay Mahalle Konağı inşa ediliyor!

Keçiören'de Şehit Kubilay Mahalle Konağı inşa ediliyor!

Ankara Keçiören Belediyesi,  sosyal ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapacak Şehit Kubilay Mahalle Konağı'nın yapım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.Keçiören Şehit Kubilay Mahallesi'nde yeni bir mahalle konağı yükseliyor. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; ilçe genelinde mahalle konaklarının sayısı gün geçtikçe artıyor.

Mahalle konakları hakkında açıklama yapan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, "İlçemizdeki mahalle konaklarının sayısını çoğaltıyoruz. Vatandaşımıza özel günlerinde ev sahipliği yapan bu mekânlarımız, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet veriyor" dedi. Altınok, inşaat çalışmasının bitmesiyle birlikte çevre düzenleme ve peyzaj çalışmasının da yapılacağı konağın süratle hizmete açılacağını dile getirdi. 

Keçiören de Şehit Kubilay Mahalle Konağı inşa ediliyor!

İlçede bulunan mahalle konaklarının pandemi öncesinde düğün ve nikah gibi özel günler için ücretsiz hizmet verdiğini, pandemi sonrasında da bu hizmetin devam edeceğini aktaran Altınok, şu açıklamalara yer verdi: 

"Göreve geldiğimiz ilk günden beri belediyemiz bünyesindeki Aşık Veysel Nikah Salonu ile Yunus Emre, Çaldıran, Bademlik ve Abdürrahim Karakoç, Mevlana düğün salonlarımızda çiftlerimize ücretsiz düğün hizmeti veriyoruz. İlçe genelinde yaygınlaştırdığımız mahalle konaklarıyla özel günlerde vatandaşımıza nezih bir ortam sunuyoruz. Gençlerimiz evlenmeye karar verip de Belediyemizden destek isterlerse kapımız sonuna kadar açık."

 

Keçiören'de 40 metre yükseklikte kule inşa edilecek!