Keçiören Mahalle Konağı'nın temeli atıldı!

Keçiören Mahalle Konağı'nın temeli atıldı!Çalışmalarına devam eden  Keçiören Belediyesi, Şehit Kubilay Mahallesi’nde inşa edeceği mahalle konağının temelini attı.


Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Keçiören Belediyesi, Şehit Kubilay Mahallesi’nde inşaatına başladığı yeni mahalle konağının temellerini attı.

Belediye tarafından yapılan açıklamaya göre, Keçiören Belediyesi Şehit Kubilay Mahallesi Mahalle Konağı için çalışmalarına hız verdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, temel betonu atılan konağın yapımını kısa sürede tamamlamayı planlayan ekipler, çevre düzenleme ve peyzaj çalışmasından sonra konağı hizmete açılacak. 

Yapılan açıklamada görüşleri yer alan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “İlçemizdeki mahalle konaklarının sayısını çoğaltıyoruz. Vatandaşımıza özel günlerinde ev sahipliği yapan bu mekânlarımız ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet veriyor.” şeklinde konuştu.

Turgut Altınok, ilçedeki mahalle konaklarının pandemi öncesinde düğün ve nikah gibi özel günler için ücretsiz olarak hizmet verdiğini dile getirerek, şöyle konuştu:

“Göreve geldiğimiz ilk günden beri belediyemiz bünyesindeki Âşık Veysel Nikâh Salonu ile Yunus Emre, Çaldıran, Bademlik ve Abdürrahim Karakoç, Mevlana düğün salonlarımızda çiftlerimize ücretsiz düğün hizmeti veriyoruz. İlçe genelinde yaygınlaştırdığımız mahalle konaklarıyla özel günlerde vatandaşımıza nezih bir ortam sunuyoruz. Gençlerimiz evlenmeye karar verip de belediyemizden destek isterlerse kapımız sonuna kadar açık."