Tarihi Sabit Efendi Konağı’nın temeli atıldı!

Tarihi Sabit Efendi Konağı’nın temeli atıldı!

Tarihi Sabit Efendi Konağı’nın temeli atıldı, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından projelendirilen çalışma ile Yahyalar Mahallesi’nde bulunan Tarihi Sabit Efendi Konağı, aslına uygun bir şekilde inşa ediliyor.Büyükşehir Belediyesi tarafından inşasına başlanan Tarihi Sabit Efendi Konağı’nın temeli atıldı.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi dönüşüm ve yenileme çalışmalarını hızla sürdürüyor. Daha önce Toprak Mahsulleri Ofisi’nin bulunduğu alanda bu yönde çalışma başlatan ve atıl alanı sanat merkezine dönüştüren Büyükşehir Belediyesi, ardından TZDK Yemekhanesi ve sosyal tesislerinde başlattığı çalışmalar ile bu alanları sanat galerisi ve konser salonuna dönüştürmüştü. Sakarya ile özdeşleşen Tarihi Çark’ı da Kent Park içerisinde inşa eden Büyükşehir, şimdi de 1999 depreminde ağır hasar alan Tarihi Sabit Efendi Konağı’nı şehre kazandırıyor.


Kat yapımı başlayacak

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından projelendirilen çalışma ile Yahyalar Mahallesi’nde bulunan Tarihi Sabit Efendi Konağı, aslına uygun bir şekilde inşa ediliyor. Hızla devam eden çalışmalar kapsamında konağın temeli atıldı. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, kat yapım işlerinin de aynı hızla devam edeceği ve projenin kısa süre içerisinde tamamlanmasının hedeflendiği belirtildi.Sakarya Büyükşehir Belediyesi