Keller Williams, İzmir’de iki yeni bölge müdürlüğü açıyor!

Keller Williams, İzmir’de iki yeni bölge müdürlüğü açıyor!

ABD’nin en fazla danışmana sahip gayrimenkul şirketi Keller Williams, İzmir’de iki yeni bölge müdürlüğü açarak Türkiye’de büyümeye devam ediyor. KW ofislerinin imza töreni, Keller Williams Uluslararası Başkanı Chris Heller’ın katılımıyla gerçekleştirildi.


Türkiye’nin en hızlı büyüyen gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden Keller Williams, İzmir’de iki yeni bölge müdürlüğü birden açıyor. 100 binden fazla danışman sayısıyla ABD’de zirvede yer alan şirket, bu ay Bornova’da ve Aralık’ta da Karşıyaka’daki bölge müdürlüklerinin hizmete girmesiyle ülkemizdeki ofis sayısını 7’ye çıkarıyor. KW Bornova ve KW Karşıyaka Bölge Müdürlükleri'nin imza töreni, Keller Williams Uluslararası Başkanı Chris Heller ve yüzlerce gayrimenkul danışmanının katılımıyla şirketin Maslak’taki merkez ofisinde gerçekleştirildi. Gayrimenkul sektörünün ikonları arasında gösterilen, kariyeri boyunca 3 bin’e yakın ev satarak ulaşılması güç bir rekora imza atan Heller, açılış töreninde yaptığı konuşmada sektördeki potansiyele dikkat çekti.


“Türkiye’de etkileyici bir potansiyel var”


Chris Heller, Türkiye’de gayrimenkul sektörünün son yıllardaki büyüme ve gelişmesinin çok etkileyici olduğunu ve bütün dünyanın dikkatini çektiğini belirtirken, gayrimenkul danışmanlığında da sektörün dinamiklerine paralel olarak gelişebilecek birçok alan olduğunu kaydetti. ABD’li gayrimenkul duayeni, Türkiye’nin emlak piyasası hakkında şu tespitlerde bulundu: “Türkiye’deki gayrimenkul piyasası için son derece pozitifim. Büyüdüğünü, ileride de büyümeye devam edeceğini düşünüyorum. Avrupa’yla ve diğer Batı ülkeleriyle kıyasladığınız zaman Türkiye’deki gayrimenkul sektörünün durumu çok daha iyi. Aynı şekilde ABD’ye baktığımızda da, ABD de toparlanmaya başladı. ABD’deki gayrimenkul piyasasının iyileşmesi dünyanın geri kalan bölgelerini de çok olumlu etkileyecek ve diğer ülkeleri de geliştirerek büyütecek.”


“Talep artıyor, konut balonu olmaz”


Chris Heller, Türkiye’de bir konut balonu olduğu spekülasyonları hakkında ise şunları söyledi: “Türkiye’de olsun, dünyanın neresinde olursa olsun, fiyatları belirleyen şey aslında arz talep meselesidir. Türkiye’de de talep var, hem de çok güçlü bir şekilde var. Bu talep de artarak devam ediyor. Bu talep devam ettiği sürece her zaman fiyatları yukarıya doğru tırmandıracaktır. Bunu karşılayacak arz da var. Dolayısıyla bu arz ve talep şu anda birbirini dengeliyor ve bu da fiyatları yüksek düzeylerde tutuyor.”


“Yılsonunda 10 bölgede hizmet vereceğiz”


Keller Williams Türkiye Kurucu Ortağı ve Başkanı Emre Erol yaptığı konuşmada şirketlerinin Türkiye gayrimenkul sektöründeki büyümesini şöyle değerlendirdi: “2014 Ocak ayında ilk bölge müdürlüğümüzü açtık. Bugün 2014 yılının Ağustos ayındayız. İstanbul’da 4, Ankara’da 1 ve bugün itibariyle de İzmir’de de iki bölge müdürlüğü olmak üzere toplamda 7 adet bölge müdürlüğümüz var. Bu yılın sonunda da 10 bölge müdürlüğü ve 300 danışman hedefimize ulaşarak 2014 yılını kapatacağız. 2015 yılı sonundaki hedefimiz de 500 gayrimenkul danışmana ulaşmak.”


“Bornova’da yeni konut sayısı fazla”


İzmir’de gayrimenkul sektörünün içinde sadece yıllık konut satış hacminin 6 milyar doların üzerinde olduğunu belirten Keller Williams Bornova Takım Lideri ve Kurucu Ortağı Neşet Birlik ise şehirde 2023 yılına kadar her yıl 45-50 bin yeni konuta ihtiyaç olduğunu söyledi. İzmir’de senede 80 bin konutun el değiştirdiğini vurgulayan Birlik, kentsel dönüşüm kapsamında olan Bornova’nın yeni konut ihtiyacını büyük bir oranda karşılayacağını sözlerine ekledi. Birlik şöyle devam etti: “Bornova’da yeni yapılan konut sayısı çok daha fazla. İlçedeki son kazılarda 7 bin yıllık Yeşilova Höyüğü tespit edildi. Bu demek oluyor ki 7 bin yıldır Bornova yaşamak için tercih ediliyor. İnsanların tercihi de bu yönde. Bornova, Karşıyaka’ya da yakın Güzelyalı’ya da… Her yere bağlantısı olan bir yer. Bornova’da 40 yaşı aşmış bina sayısı çok fazla. İlçede bir kentsel dönüşüm başladı. Yeni binalar yükseliyor. Biz de bölgeye çok hakimiz. Bornova’da şu an portföyümüzde 11 proje var. Bu projeler dahilinde satılacak 850 konutumuz var. Bu rakamın ve başarımızın önümüzdeki dönemde artacağına inanıyoruz.”