Kemer'de 7.4 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!

Kemer'de 7.4 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul! Kemer'de 7.4 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!

Antalya İli, Kemer İlçesi, Kemer Mahallesi, Bucak Mevkii'nde yer alan gayrimenkul 7 milyon 420 bin 335 TL bedel ile icradan satışa çıkarılıyor. Satışa konu olan gayrimenkul için ilk ihale tarihi 31 Temmuz 2018 olarak belirlendi. Antalya İli, Kemer İlçesi, Kemer (Kiriş) Mahallesi, Bucak Mevkii, 1377 Parsel sayılı 8296 yüz ölçümlü, ana taşınmaz niteliği Kargir bina ve tarlası vasıflı taşınmaz cebri icra yoluyla satılacak.

Özellikleri: Yerinde yapılan keşif ve incelemeye göre dava konusu taşınmazın yer aldığı 1377 parsel sayılı taşınmaz olduğu, taşınmaz 8296 m2 alana sahip olup, ana taşınmaza ilk girişte solda 125 m2 alanlı yığma tarzda yapılmış sahip tek katlı bir bina bulunduğu, buradan ilerlediğinizde parelin batı ucunda olan bina bulunduğu, binanın deniz tarafında önünde 160 m2 alanlı bir yüzme havuzu, yüzme havuzunun batısında ise bir odalı 40 m2 alanlı bir barbekü evi olduğu, gözlemlenmiştir.

Kıymeti : 7.420.335,00 TL
1. Satış Günü : 31/07/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 28/08/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri :Merkez Mah.Yalı Cad.Kemer Belediye Başkanlığı İçi Kültür Salonu Kemer/ Antalya

Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/659 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/06/2018