Kentpark Faik Baysal Kütüphanesi'nin yenileme çalışmaları başlatıldı!

Kentpark Faik Baysal Kütüphanesi'nin yenileme çalışmaları başlatıldı! Kentpark Faik Baysal Kütüphanesi'nin yenileme çalışmaları başlatıldı!

Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileme çalışmalarının başlatıldığı Kentpark içerisindeki kütüphanenin adı yapılan anket çalışmasıyla belirlendi. Başkan Toçoğlu, " Faik Baysal Kütüphanesi şehrimize hayırlı olsun ” dedi.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından tadilata alınan, Kentpark içerisindeki kütüphanenin ismi için başlatılan anket sonuçlandı. Daha önce akıllı kart uygulaması, şehir içi raylı sistem, sanat merkezi, konser salonu ve sanat galerisine isim veren Sakaryalılar, bu kez kütüphane için oy kullandı. Sosyal medya üzerinden vatandaşlardan alınan öneriler ile oluşturulan anketin sonucunu açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Anketimize katılan tüm hemşerilerimize çok teşekkür ediyoruz. Faik Baysal Kütüphanesi şehrimize hayırlı olsun” diye Ortak aklı ve istişareyi önceledik


Katılımcı belediyecilik anlayışına çok önem verdiklerini de ifade eden Toçoğlu, “Şehrimizin yönetiminde her zaman ortak aklı önceledik, istişareye önem verdik. Hizmetlerimizi her zaman hemşerilerimizin isteği doğrultusunda belirledik. Kültür, sanat, ulaşım ve bilişim alanındaki birçok projemizi hemşerilerimizin görüşleriyle isimlendirdik. İnşallah şehir aidiyeti ve vatandaşlık bilincinin gelişimine katkı sağlayacak çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.


2 bin 96 kişi oy kullandı


Ankete katılımı oranları ile ilgili bilgileri ise Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk açıkladı. 2 bin 96 kişinin oy kullandığını belirten Aktürk, “Faik Baysal tercihi 397 oy ile ilk sırayı alırken; Necip Fazıl Kısakürek tercihi 305 oy ile ikinci, Sait Faik Abasıyanık tercihi ise 234 oy ile üçüncü oldu. Şehrimizin yetiştirdiği en önemli yazarlardan olan Faik Baysal’ın adı verilen kütüphanemizi kısa süre içerisinde hizmete alacağız. İnşallah Faik Baysal Kütüphanesi, yeni yazar ve şairlerimize, şehir kültürünün gelişimine önemli katkılar sağlayacak” dedi.


Sakarya Belediyesi

pus