19 / 08 / 2022

Kentsel dönüşüm kredisini hangi bankalar veriyor?

Kentsel dönüşüm kredisini hangi bankalar veriyor?

Kentsel dönüşümde sağlanacak faiz desteğine ilişkin olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile protokol imzalayan bankalar hangileridir? Kentsel dönüşüm kredisini hangi bankalar veriyor? İşte anlaşmalı bankalar..Kentsel dönüşüm kredisini hangi bankalar veriyor?

Kentsel dönüşümde, riskli alanlarda yer alan riskli binalar yıkılarak yerine yeni yönetmeliklere uygun sağlam binalar inşa ediliyor.


Bu süreçte Bakanlık kentsel dönüşüm hak sahiplerine birtakım finansal destekler sağlıyor. Kentsel dönüşüm kredisi de yapılan finansal destekler arasında yer alıyor. 


Kentsel dönüşüm kredisinden yararlanmak için müteahhit seçimi yapıldıktan sonra kentsel dönüşüm kredisi veren anlaşmalı bankalara başvuru yapılması gerekiyor. 


Blokeli olarak hesabına geçen krediyi müteahhit, paranın hepsini kullanamıyor. Müteahhidin yaptığı inşaat incelenerek, işin tutarı ne kadar ise banka da o kadar kredi veriyor.


Kentsel dönüşümde bir daire için verilebilecek kredi miktarı en fazla 100 bin TL oluyor. 


Peki, 6306 sayılı "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun" kapsamında sağlanacak faiz desteğine ilişkin olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile protokol imzalayan bankalar hangileridir? Kentsel dönüşüm kredisini hangi bankalar veriyor?


Kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar listesi:

Türkiye Finans Bank

Türkiye İş Bankası

DenizBank

Akbank

Halkbank

VakıfBank

YapıKredi

Bank Asya

Garanti Bankası

Şekerbank

AlBaraka

Kuveyt Türk

Ziraat Bankası

FinansBank

ING Bank

A Bank

TEBKentsel dönüşüm kredisi faiz desteği değişikliği 2015!
Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com