Kentsel dönüşüme e-tebligat zorunluluğu geliyor!

Kentsel dönüşüme e-tebligat zorunluluğu geliyor! Kentsel dönüşüme e-tebligat zorunluluğu geliyor!

Bu yıl 5'incisi düzenlenen Kentsel Dönüşüm ve Stratejik Yaklaşımlar Kurultayı katılımcıları arasında Başbakan Binali Yıldırım ve TÜRKKEP'in Yönetim Kurulu Başkanı M. Kurtuluş Nevruz'da vardı.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!


Bu yıl 5'incisi düzenlenen Kentsel Dönüşüm ve Stratejik Yaklaşımlar Kurultayı katılımcıları arasında Başbakan Binali Yıldırım ve TÜRKKEP'in Yönetim Kurulu Başkanı M. Kurtuluş Nevruz'da vardı. 

 

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre Yıldırım; dönüşüm sürecinde vatandaşı yanlış yönlendiren kişilerin olduğuna dikkat çekerek, "Mesela hileli hisse devriyle adresi yurtdışına taşıyorlar ve tebligat sorununa neden oluyorlar. Bunun altında da dönüşümün hızını kesmek gibi bir art niyet yatıyor. Artık kentsel dönüşümde elektronik tebligata geçeceğiz" şeklinde açıklamalarda bulundu. 


 

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Hizmet Sağlayıcısı olarak hizmet veren TÜRKKEP'in Yönetim Kurulu Başkanı M. Kurtuluş Nevruz, bu açıklamanın büyük önem taşıdığını belirtti. Nevruz, "Kentsel dönüşüm sürecini sekteye uğratan art niyetli girişimlerin önünü kesecek olan bu uygulama, inşaat sektörüne yeni bir soluk getirecek" dedi.


e-Tebligat'ı tanımlayan Nevruz, sözlerine şunları ekledi: "Tebligat Kanunu'nda belirlenen tebligat çıkarmaya yetkili merciler tarafından elektronik ortamda hazırlanan tebligatların, e-Tebligat Yönetmeliği'ne uygun olarak değiştirilemez ve inkar edilemez bir şekilde kayıtlı elektronik posta yoluyla alıcılarına iletilmesidir. Elektronik Tebligat Sistemi, bilişim sistemleri vasıtasıyla muhatabın e-Tebligat adresine iletilmek üzere tebligatın gönderilmesini ve bu iletinin muhataba elektronik ortamda delillendirilerek teslim edilmesini sağlar."

 

Nevruz, "e-Tebligat ile bilgi güvenliğini ve kişisel verilerin korunmasını sağlıyoruz. Sistem, tebligatın ne zaman yapıldığını, gönderen kurumun ve alıcının kim olduğunu, gönderilen tebligatın ve eklerinin ne olduğunu içerdiği için herhangi bir ihtilafa yer bırakmıyor. Ayrıca e-Tebligat sistemiyle yapılan tebligatlar, kâğıt, zaman ve enerji tasarrufu sağlıyor. Ayrıca, e- Tebligat sisteminde oluşan delileri 30 yıl boyunca saklıyoruz" dedi. 

pus