11 / 08 / 2022

Kervansaray Lara Hotel 318 milyon TL'ye 2. kez ihale edildi!

Kervansaray Lara Hotel 318 milyon TL'ye 2. kez ihale edildi!

Antalya 6. İcra Müdürlüğü tarafından Lara'daki Kervansaray Otel ikinci kez satışa çıkarıldı. 318 milyon TL'ye satılan otelin ihalesine katılım olmadı.Kervansaray Grubu'na ait otellerden Kervansaray Lara, Antalya 6. İcra Müdürlüğü tarafından ikinci kez satışa çıktı. İkinci kez gerçekleşen açık artırmaya katılım olmadı.


Daha öncede 318 milyon TL muhammen bedel ile satışa çıkan otelin ihalesine kimse katılmamış ve satışı gerçekleşmemişti. Kervansaray Lara Hotel'in satışına kimse katılmadı!Kervansaray Yatırım Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklama:


"Şirketimizin kredi kullandığı Aareal Bank AG tarafından şirket aleyhine "İpoteğin Paraya Çevrilmesi Yolu İle" başlatılan takibe ilişkin olarak, Kervansaray Antalya Lara Oteli için Antalya 6.İcra Müdürlüğünce satışa hazırlık işlemleri tamamlanmış ve 23.06.2017 tarihinde, muhammen bedelin % 50'sinden yapılan açık artırmaya alıcı çıkmaması nedeniyle katılım olmamış ve satış gerçekleşmemiştir." 


Diğer yandan şirketin Bodrum'daki oteli Mart ayında düzenlenen ihalede 47.2 milyon TL’ye Mega Varlık Yönetim’e satılmıştı. Ama Kervansaray Yatırım Holding yetkilileri, ihale ile ilgili fesih davası açmıştı.
Habertürk