11 / 08 / 2022

Kervansaray'ın Bodrum'daki oteli satıldı!

Kervansaray'ın Bodrum'daki oteli satıldı!

Bodrum Kervansaray otelin satışı gerçekleştirildi. Mega Varlık Yönetim şirketinin sahip olduğu oteli iş insanı Şaban Kayıkçı satın aldı. Kervansaray Grubu’na bağlı Bodrum’daki otel, geçen yıl Mart ayında icra ihalesi ile satılmıştı. 94 milyon 239 bin TL bedel belirlenen oteli 47 milyon 150 bin TL’ye, temlik alacaklısı durumundaki Mega Varlık Yönetim AŞ satın aldı.

Hürriyet Gazetesi'nden Dinçer Gökçe'nin haberine göre, 463 odalı otelin sahibi Mega Varlık, Bodrum Kervansaray’ın satışı için bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi. Edinilen bilgilere göre, dev otel Asya Gaz’ın da sahibi olan Şaban Kayıkçı’ya 30 milyon Euro bedelle satıldı. 

Otelin devir işlemlerinin bu hafta yapılacağı belirtiliyor. Otelin yeni sahibi Şaban Kayıkçı’nın, deniz taşımacılığı, gayrimenkul geliştirme ve petrokimya alanlarında faaliyetleri bulunuyor. Kayıkçı aynı Asya Gaz AŞ’nin de sahibi konumunda. Asya Gaz, İran’ın en büyük gübre üreticisi Razi Petrochemical'i alan konsorsiyumun içinde de yer almıştı.

Kervansaray ın Bodrum daki oteli satıldı!

Kervansaray otelleri, Bursalı Sayılgan Ailesi’ne ait. Sayılgan ailesi, daha çok tekstil sektöründeki yatırımları ile biliniyordu. Ancak, hem tekstil hem turizm sektöründeki yatırımlar iki yılı aşkın bir süreden beri mali sıkıntılar ile gündemde.