Çukurova Balkon

Keşan Belediye Meclisi'nde imar konuşuldu!

Keşan Belediye Meclisi'nde imar konuşuldu! Keşan Belediye Meclisi'nde imar konuşuldu!

Keşan Belediye Meclisi'nin Ekim Ayı Olağan Toplantısı düzenlendi. Toplantıda imar maddeleri görüşülüp karara bağlandı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Keşan Belediye Meclisi'nin Ekim Ayı Olağan Toplantısı 3 Ekim Perşembe günü düzenlendi. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu önderliğinde düzenlenen Belediye Meclisi Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantı, saat 15.00'te başladı.

Keşan Postası'nda yer alan habere göre; toplantıda CHP'li Meclis Üyesi Feridun Tümer ile AK Parti'li Meclis Üyesi Mithat Bulut mazeretleri nedeniyle izinli sayıldı.

Toplantıda; CHP Meclis Üyesi Erhan Engin'in yer altı çöp konteynerleri alanlarının belirlenmesi, Barış Parkı civarındaki ulaşım aksaklığının giderilmesi için verdiği önergeler ile Başkan Yardımcısı Yakup Balcı'nın İzzetiye Mahallesi'ndeki okulun 10 yıllığına kiralanması hususuna ilişkin önergesi ile 1 vatandaşın imar planı değişikliği isteğini içeren önerge oy birliği ile karara bağlandı.

Toplantıda daha sonra gündem maddelerine geçildi. İlk olarak Atakent Konutları yönetiminde belediyenin temsil ilişkisinin bitmesiyle konular görüşüldü.

Hukuk İşleri Müdürü Av. Orkan Özkaya'nın bilgilendirmesinin ardından daha önce 4 temsilci olan Atakent Konutları yönetiminde bulunan temsil ilişkisinin sonlandırılması oybirliği ile kabul edildi.

Madde oy birliği ile kabul edildi

Toplantının ardından İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nü ilgilendiren maddelere geçildi ve bu bölümde İmar ve Şehircilik Müdürü Erdi Kılıç ile Şehir Plancısı Güliz Uslu Ergenler bilgiler verdi. 117 Pafta, 396 Ada 12 Nolu Parsele İlişkin Plan Değişikliği Talebinin görüşülmesine karar verildi. Madde İmar Komisyonu'nun görüşü doğrultusunda oybirliği ile reddedildi.

Karayolları sorumluluğundak bulunan Uzunköprü-Keşan Devlet Yolu İmar Planı değişikliği talebinin görüşülmesi konusu görüşüldü. İmar Komisyonu'nun raporu doğrultusunda madde oybirliği ile kabul edildi.

Toplantının ardından Süleyman Sayman'ın Yukarı Zaferiye Mahallesi, Millet Caddesi 800 Ada, 10 Parselin imar planlarında konut alanı vasfının Konut+Ticaret (TİCK-2) olarak değiştirilmesi talebinin görüşülmesi maddesi ele alındı. Madde oybirliği ile İmar Komisyonu'na gönderildi.

Meclis toplantısı, Leman Üzen'in 285 Ada'da bulunan İmar Yolu'nun (Ezerçe Sokak) kaldırılması isteğinin görüşülmesi ile devam etti. Maddeoybirliği ile İmar Komisyonu'na gönderildi.

Yukarı Zaferiye Mahallesi 842 Ada, 150-153-154 Numaralı Parseller, İspat Cami Mahallesi 1295 Ada,15 Parsel ve Aşağı Zaferiye Mahallesi 272 Ada, 18 Parseller ile ilgili plan değişikliği talebi görüşüldü. Eski İtfaiye alanında tuhafiyeciler için giyim pazarı oluşturulması, geri kalan günlerde de yerin şehrin otopark ihtiyacı için kullanılmasında yer alan madde oybirliği ile İmar ve Şehircilik Komisyonu'na havale edildi.

Meclis toplantısı daha sonra Belediyenin 2020-2024 Dönemi Stratejik Planı'nın Meclisçe görüşülmesi ile sürdü. Stratejik planın hazırlanması ile ilgili olarak belediye meclis üyeleri olmak üzere tüm paydaşlara teşekkür edildi. Hazırlanan planın Meclis üyelerine verilip incelenmesi ve daha sonra yeniden görüşülmesi için bir sonraki Meclis toplantısına bırakıldı.

Toplantıda daha sonra Barış Ekşi'nin imar planı değişikliğini içeren önergesi oybirliğiyle İmar ve Şehircilik Komisyonu'na gönderildi.