KEY'de son başvuru 17 Ocak'ta

KEY'de son başvuru 17 Ocak'ta KEY'de son başvuru 17 Ocak'ta

Konut Edindirme Yardımı (KEY) kesintilerinin ödenmesi hakkındaki düzenleme yayımlandıKEY hesaplarının tasfiyesi kapsamında, hak sahiplerinin listelerinin 17 Ocak'a kadar bankaya bildirilmesi gerekiyor. 
  
Başvuru süresinden sonra yapılan talepler dikkate alınmayacak. Süre sonuna kadar bankaya gönderilen listelerde belirlenen hatalı bildirimler, azami 3 ay içinde ilgili kurumlara düzeltme işlemleri için iade edilecek.
Zaman

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

KEY alamayanlara müjde! 

Konut edindirme yardımı (KEY) kesintilerinin geri ödenmesi hakkında yeni düzenleme yayımlandı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan yeni düzenlemeye göre, bankaya iletilen listelerde isimleri yer almadığı halde, konut edindirme yardımına hak kazandığını ileri sürenlerin, ilanın yapıldığı tarihten itibaren 3 ay içinde konut edindirme yardımı hesaplarını tahakkuk ettirmek ve ilgili bankaya devretmekle yükümlü olan kurum ve kuruluşlara başvurmaları halinde, adlarına daha önce konut edindirme yardımı yapıldığı konusunun her zaman düzenlenmesi mümkün olmayan nitelikteki belgelerle kanıtlanması veya bu durumun kurumların kayıtları ile anlaşılması kaydıyla, konut edindirme yardımı tutarları ilgili bankaya bildirilecek.

Bankaya gönderilen listelerde belirlenen hatalı bildirimler, banka tarafından azami 3 ay içinde ilgili kurumlara düzeltme işlemleri için iade edilecek. Hatalı bildirimlerin düzeltilmesi ile ilgili süre 31 Aralık 2010'da sona erecek. Bu düzeltme sırasında, 30 Haziran 2010 tarihinden sonra yeni hak sahibi bildirimi yapılamayacak.

Düzeltmeler sonucu hazırlanacak son liste 31 Mart 2011 tarihine kadar Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na (EGYO) gönderilecek. Bankaca EGYO'ya bildirilen listeler hak sahipliğinin tespitine esas olmak üzere EGYO tarafından Resmi Gazete'de ilan edilecek.
Star