gayrimenkul uzmanları

gayrimenkul uzmanları

1 Kasım seçimlerinin ardından tek başına iktidarın sektöre ilaç gibi geldiğini vurgulayan gayrimenkul uzmanları, hükümetin 'ilk 100 gün' programında sektöre yönelik net adımlar atması durumunda gelecek yılın 'rekorlar yılı' olabileceği görüşünde.

Gayrimenkul sektörü uzmanları İstanbul'da buluştu!

Borsa İstanbul sponsorluğunda AYD , ÇEDBİK ve Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği desteği ile Özyeğin Üniversitesi-Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi tarafından düzenlenen "1. Uluslararası Gayrimenkul Piyasası Çalıştayı'' yapıldı.

Gayrimenkul Uzmanları 14 Aralık'ta Kadir Has Üniversitesi'nde!

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Gayrimenkul Geliştirme Akademisi Sertifika Programları ile sektörün yöneticileri ve yönetici adaylarına mesleki gelişim olanağı sunuyor...

Re-Bar, gayrimenkul uzmanlarını Ocak'ta da buluşturuyor!

Farkı meslek gruplarından gayrimenkul uzmanları, Re-Bar buluşmalarında bir araya geliyor

Re-Bar, gayrimenkul uzmanlarını Ocak'ta da buluşturuyor!

Farkı meslek gruplarından gayrimenkul uzmanları, Re-Bar buluşmalarında bir araya geliyor

2021'in güvenli limanı: Gayrimenkul!

Gayrimenkulde yeni projeler açıklanıyor. “2021’de yatırım trendi yeniden gayrimenkulü gösteriyor” diyen sektör uzmanları, ikinci çeyrek itibarıyla canlılığın artacağına vurgu yapıyor. 

Parasını toprağa yatıranlar dikkat!

Her geçen gün daha çok rağbet gören toprak yatırımları, konut ve ticarî gayrimenkul yatırımlarının tersine deneyim ve özel bilgi gerektiren durumları beraberinde getiriyor. Gayrimenkul uzmanları bu konuyla ilgili yatırımcıları uyardı. 

İranlı konut yatırımcılarının yeni gözdesi İzmir!

İzmir'de, koronavirüs salgını sürecinde yavaşlayan yabancılara konut satışı, İranlı yatırımcılarla yeniden yükseldi. Konut yatırımcılarının en fazla İran'dan geldiğini kaydeden gayrimenkul uzmanları, İranlıların Türk vatandaşı olup, İzmir'de yaşamak istediğini belirtti. 

Konvansiyonel ofisler yerini hibrid ve esnek yapılanmaya bırakacak!

RE-SET Workspace, sektörün önde gelen şirketlerinin insan kaynakları yöneticileri, teknoloji şirketleri, proje yöneticileri, gayrimenkul uzmanları ve servis sağlayıcılarıyla beraber geleceği kurgulayacak.

Atakum Belediyesi'nden gayrimenkul değerleme uzmanlarına e-hizmet servisi!

Atakum Belediyesi, kredili konut satışları ile ilgili rapor hazırlama sürecinde arşiv kayıtlarına erişebilmek için belediyeye gitmesi gereken gayrimenkul değerleme uzmanlarına e-hizmet kanalı açtı. Uzmanlar, koronavirüs salgını sürecinde işlemlerini telefon, elektronik ödeme ve e-posta sayesinde yap

Endeksa'dan değerleme uzmanlarına özel 3 aylık üyelik!

Endeksa, koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirlere destek oluyor. Gayrimenkul danışmanlarına ücretsiz eğitimler veren Endeksa, 3 ay ücretsiz olarak değerleme uzmanlarına özel üyeliği sağlayacak.

Gayrimenkul değerleme uzmanlarının imar dosyalarını inceleme işlerine erteleme!

Beşiktaş Belediyesi'nden gayrimenkul değerleme uzmanlarının imar dosyalarını inceleme işlerine erteleme yapıldı. İmar işlem dosyalarının inceleme tarihi 6 Nisan'a kadar ertelendi...

Gayrimenkul değerlemede koronavirüs önlemleri! 

Küresel salgın olarak ilan edilen koronavirüs gayrimenkul sektörünü de etkiliyor. Harmoni Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Erkan Sümer, değerleme uzmanlarının virüse karşı tedbir alarak çalışmaya devam ettiklerini belirtti...

Gayrimenkul değerleme asgari ücret tarifesi 2020 belli oldu!

SPK, Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği üyelerinin vereceği değerleme hizmetlerine ilişkin olarak, 2020 Yılı Gayrimenkul Değerleme Asgari Ücret Tarifesi ve Gayrimenkul Değerleme Asgari Ücret Uygulama esaslarını belirledi...

Gayrimenkul değerleme uzmanları lisanslaşıyor!

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdür Yardımcısı Zuhal Balsarı Keskin, Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı verilen gayrimenkul değerleme uzmanının görevlerini anlattı.

Gayrimenkul alışverişinde bloke çeke servet ödemeyin!

Uzmanlar gayrimenkul alışverişinde, alım satım bedelinin el değiştirmesi sırasında yaşanabilecek olumsuzluklar için bloke çek veya tapu takas sistemini öneriyor

Gayrimenkul değeri mi? Gayrimenkul fiyatı mı?

Bir gayrimenkulün kısa zamanda satılabilmesi için, piyasa değeri ve piyasa fiyatı arasındaki farkın düşük olması gerekiyor. Yüzde 30'lara kadar çıkan bu farkın makul düzeye inmesinin yollarından biri, gayrimenkul sahiplerinin, gayrimenkul danışmanlarıyla veya değerleme uzmanlarıyla çalışması.

Ankara Üniversitesi gayrimenkul uzmanları yetiştiriyor!

Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Anabilim Dalı,  Türkiye'deki ilk ve tek akademik kurum olma unvanı kazandı. 

gayrimenkul uzmanları Haberi

gayrimenkul uzmanları

Hükümetin kurulmasının ardından tüm sektörler geçecek ilk 100 güne dair beklentilerini sıralamaya başladı. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan ekonomiye kadar çok geniş bir alanda farklı talepler yeni hükümeti beklerken, gayrimenkul sektöründe kentsel dönüşüm, yabancıya satışta kolaylık ve harç miktarlarında indirim öne çıkıyor.


“Sektörün beklentisi karşılanırsa kırılmadık rekor kalmaz”

Onursal Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, gayrimenkul ve inşaat sektöründeki hareketliliğin, ekonominin geneline olumlu etkiler yaptığını belirterek, “Bu iki alan ülke ekonomisinin en önemli lokomotiflerinden. Son 5-6 aydaki belirsizlik piyasaları çok yordu ama şimdi kaldığımız yerden devam etme vakti” dedi.


Haziran ayındaki seçimlerden bu yana geçen sürede gayrimenkul sektörünün 'yatırım alanı'ndan 'riskli alan'a taşındığını anlatan Öngün, şöyle devam etti:

“Sandıktan tek başına hükümetin çıkmasıyla piyasaların kendine güveni geldi ve gayrimenkul sektörü yeniden en güvenli yatırım aracı...