ifm

ifm

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yatırım açısından Avrupa ve bölge ülkelerine göre daha avantajlı bir konumda olduğunu anlattı. Turan, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesine de (İFM) değindi.

İstanbul Finans Merkezi inşaatı Mart'ta başlıyor!

İstanbul'u uluslararası finans merkezi yapacak projede inşaat başlıyor. Yılda yaklaşık 20 milyar euro gelir elde edileceğini belirten TOKİ Başkanı Turan, "İlk kazmayı Mart'ta vuracağız" dedi

İFM'den gayrimenkul almak para kazanmanın en kolay yolu!

İFM'den mutlaka ofis de ev de alınması gerektiğini belirten Ağaoğlu İcra Kurulu Başkanı Önder Halisdemir, "İFM'deki nüfus Ataşehir'de oturmaya çalışacak. Markaların yanına konumlanmak avantajdır. Ataşehir büyük bir çekim merkezi" diye konuştu.

Tuğra Gönden: İstanbul Finans Merkezi, Dubai'yi örnek almalı

Danışmanlık şirketi Cushman & Wakefıeld'ın yönetici ortağı Tuğra Gönden, İstanbul Finans Merkezi'nin (İFM) uluslararası yatırımcıları çekmesi için Dubai'yi örnek alması gerektiğini kaydetti. İşte Gönden'in açıklamaları...

İstanbul Finans Merkezi için vergi teşviği getirilmeli!

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, “İstanbul Finans Merkezi için tüm imkanlar seferber ilan edilmeli. Bu imkanlar arasında vergi teşvikleri de başı çekmeli” dedi.

İstanbul Finans Merkezi'ne teşvik verilmeli!

Ucuz Para Transferi (UPT) Genel Müdürü Erol Ulu, İstanbul Finans Merkezi'nin bahtını kurması için marka olması, marka olması için de teşvik verilmesinin şart olduğunu açıkladı.

İstanbul Finans Merkezi ekonomik büyümeye katkı sağlayacak!

İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, İstanbul’un bölgesel ve küresel finans merkezi olmasının ülkemizde istihdamın ve uluslararası fon girişinin artmasına yardımcı olacağını açıkladı.

Halk GYO, İFM'de geri sayımı başlattı!

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde yer alan yaklaşık 33 bin metrekarelik arsası üzerinde hayata geçireceği karma projesi için yapı inşaat ruhsatını aldı.

İFM sadece bina demek değil özel teşvik getirilmeli!

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, İstanbul Finans Merkezi’ne ( İFM ) pozitif ayrımcılık yapılması için çağrıda bulundu.

Hasan Rahvalı: İFM'de rantçılara yer yok!

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Hasan Rahvalı, 'İstanbul Finans Merkezi'nden (İFM) yer alıp kazancıma kazanç katarım diyenlere yerimiz yok' mesajı verdi. Rahvalı, İFM için 550 milyon liralık harcama yaptıklarını söyledi.

Uluslararası Kapı Fuarı 16 Ocak’ta açılıyor!

Demos Fuarcılık tarafından organize edilen, 16-19 Ocak 2014 tarihlerinde düzenlenecek ve 4 gün sürecek olan 8.Uluslararası Kapı Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi'nde 4 salonda yapılacak ve dev sektörün binlerce ziyaretçisiyle buluşacak...

İstanbul Finans Merkezi 50 bin kişiye istihdam yaratacak!

50 bin kişinin üstünde istihdam yaratacak olan İFM tamamlandığında bölge modern bir yaşam alanına dönüşecek, ilk projelerden biri olan Sarphan Finans Park'ta 123 ofis, 340 da rezidans yer alacak.

İstanbul Finans Merkezi'ne, mayısta start verilecek!

Ekonomi yönetiminin seferberlik ilan ettiği İstanbul Finans Merkezi'ne, mayısta start verilecek. Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esinlenerek tasarlanan İFM, Tarihi Yarımada, Topkapı Sarayı ve Kapalıçarşı'nın izlerini taşımayı amaçlıyor.

Ümraniye'ye 8 yılda 7 bin işyeri, 115 bin konut yapıldı!

İstanbul Finans Merkezi'nin de yapılacağı Ümraniye'nin 2 dönemdir belediye başkanlığını yürüten Hasan Can, "8 yılda 7 bini işyeri, 115 bini konut olmak üzere 122 bin bağımsız bölüm yaptık" dedi

Finans Merkezi Ataşehir'in en yeni görüntüleri!

Finans Merkezi Ataşehir'in en yeni görüntülerini www.havadanemlakvideo.com ekibi görüntüledi...

İFM'nin altyapısında gecikme olmayacak! 

İstanbul Finans Merkezi'nin çalışmaları hakkında bilgi veren İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük, altyapı çalışmalarında bir gecikme yaşanmayacağını dile getirdi. 

İFM 2022'nin ortalarında tamamlanacak! 

TVF Genel Müdürü Zafer Sönmez, İFM inşaatına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sönmez, İFM'nin bir emlak projesi olmadığını söyledi. Sönmez, İFM'de yüzde 50'ye geldiklerini belirtti ve 2022 ortalarında biteceğini açıkladı.

İfm İnşaat Mühendislik Elektronik Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

İfm İnşaat Mühendislik Elektronik Ticaret Limited Şirketi bugün Güngören'de 10 bin TL sermaye bedeli ile Furkan Mollahüseyinoğlu ve İsmail Mollahüseyinoğlu ortaklığında kuruldu.

Vakıf GYO İFM projesi 2020 yıl sonu değerleme raporu!

Vakıf GYO'nun portföyünde yer alan, İstanbul ili Ümraniye ilçesinde konumlu İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi 2020 yıl sonu değerleme raporu yayınlandı.

İFM Halk GYO ofis kuleleri 2020 yıl değerleme raporu!

Halk GYO'nun portföyünde yer alan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi "Halk Ofis Kuleleri"ne ait 2020 yıl sonu değerleme raporu yayınlandı. 

İFM'nin 4. etap ihalesi yapıldı!

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin, “altyapı tamamlama” 4. etap ihalesi “21b” usulüyle, ilana çıkılmadan yapıldı. 589 milyon TL'lik ihale 1. ve 2. etapta olduğu gibi Yıldızlar İnşaat’a verildi. Yıldızlar’ın 2020'de aldığı iki ihalenin toplam değeri 1 milyar 98 milyon TL oldu. 

İFM'deki Vakıflar Bankası ofis üniteleri 427 milyon TL'ye satıldı!

Tamamlandığında dünyaya örnek olması planlanan İstanbul Finans Merkezi projesi içerisinde yer alan T.Vakıflar Bankası T.A.O. Genel Müdürlük Hizmet Binası ve Tesisleri Projesi'ndeki ofis üniteleri 427 milyon 18 bin 300 TL'ye Türkiye Vakıflar Bankası'na satıldı.

4 milyon metrekarelik ofis için İFM endişesi!

Türkiye'de tamamlanan A plus ofislerin büyüklüğü 10 milyon metrekareye ulaşırken, bu ofislerin 4 milyon metrekaresi elde kaldı. 2022'de açılması beklenen 1 milyon 200 bin metrekarelik kiralama alanı olan İFM'nin sektörün stoklarını daha da artıracağı düşünülüyor.

Emlak Konut GYO, İFM için 398 milyon TL'lik sözleşme imzaladı!

Emlak Konut GYO tarafından ihale edilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesi kapsamında toplam 398 milyon 11 bin 300 TL'lik sözleşme imzalandı...

Emlak Konut GYO İFM kapsamında 207.5 milyon TL'lik sözleşme imzaladı!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından ihale edilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesi kapsamında 207 milyon 500 bin TL'lik sözleşme imzalandı...

İFM projesi ile İstanbul faizsiz finansın merkezi olacak!

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut, "İstanbul Finans Merkezi projesi ile İstanbul'un sadece finansın değil, faizsiz finansın da merkezi olacağına inanıyorum" dedi...

İFM'deki Merkez Bankası binasının inşaatında son durum!

Daha önce TOKİ'nin 3 defa “Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı” yöntemiyle ihaleye çıktığı bina için bu defa Merkez Bankası “anahtar teslim” usulü ihale gerçekleştirdi...

Merkez Bankası’nın İFM’deki yeni bina inşaatında son durum!

Merkez Bankası’nın İFM’deki yeni binasına rekor imar hakkı verilmişti. Şimdi AVM, otel gibi gayrimenkullerin satışından pay alarak inşaatı yapacak firmanın havlu attığı, TOKİ'nin projeden çekildiği ve Merkez'in şimdi binayı cebinden yaptıracağı ileri sürüldü...

ifm Haberi

ifm

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Türkiye'nin, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İFM) ve Üçüncü Havalimanı gibi yapımı devam eden ve yapımı tamamlanan projelere bakıldığında yatırım açısından Avrupa ve bölge ülkeleri arasından sıyrıldığını söyledi.


Turan, MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Fuarında gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinin fuara üçüncü defa katıldığını söyledi.


Dünyadaki en önemli gayrimenkul fuarı olan MIPIM'in diğerlerinden farklı olarak konut alıcısı ile satıcısını buluşturmadığını dile getiren Turan, fuarda hem şehirlerin yatırım olanaklarının, hem de bu şehirlerde yatırım yapan gayrimenkul şirketlerinin büyük ölçekli fonlarla buluştuğunu anlattı.


Turan, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesine (İFM) değinerek, "Nisan ayı itibarıyla İFM farklı bir evreye geçiyor. Dünyadaki diğer ölçekleri ile kıyaslanamayacak derecede önemli olan bu proje için yaklaşık 2 milyar dolar yatırım planlanıyor. Bu projeyi, Üçüncü Havalimanını,...