İnşaat Sektörü

İnşaat Sektörü

Kocaeli Müteahhitler Birliği Başkanı Faruk Mamik, ekonomik krizin derinden etkilediği inşaat sektörüne dair rakamsal açıklamalarda bulundu...

İnşaat sektörü güçlü Türkiye için üzerine düşeni yapacak!

İş dünyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Cumhur İttifakı’nın başarısını birbiri ardına yaptıkları açıklamalarla kutlarken, yeni dönem için beklentilerini de sıraladı..

İstikrar inşaat sektöründe çok önem arz ediyor!

Suat Altın İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi ve Ceo'su Sedat Kılınç, 1 Kasım seçimleri, konut sektörünün geleceği, yeni ve farklı projeleri hakkında Medyanet Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Hamurcu'nun sorularını yanıtladı.

Celal Koloğlu: İnşaat sektörü olarak görevimizi sürdüreceğiz!

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Başkanı Celal Koloğlu'nun 24 Haziran 2018 seçimlerine ilişkin açıklama yaptı...

İnşaat sektörü her koşulda kazanç sağlıyor!

Bakın inşaat sektörünün bir de ‘dark side’ı var… İşler kötüye giderken kazanç sağlayabiliyor. 

İnşaat sektörü canlandı!

Nisan ayına ait Hazır Beton Endeksi, son 2 ayda inşaat faaliyetlerinde bir canlanma olduğunu gösterdi...

İnşaat 250'den fazla alt sektörü destekliyor!

İnşaat sektörü 2,3 milyon kişiyi istihdam ediyor ve 250'den fazla alt sektörü destekliyor. Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörü olan inşaatın can damarını oluşturan konut sektörü ise üst üste kırdığı rekorlarla altın çağını yaşıyor...

Refah oluşumunda inşaat, hazır beton ve çimento sektörü öncü!

İnşaat ve hazır beton sektörünü değerlendiren Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin, refah oluşumunda inşaat, hazır beton ve çimento sektörlerinin öncü rolünün devam ettiğini gördüğünü söyledi..

Bahar ayları inşaat sektörüne can suyu oluyor!

Royal Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli, kış aylarının etkisini yitirmesiyle birlikte inşaat sektörünün hareketlenmeye başladığını belirtiyor..

Düşük arsa maliyeti ile ucuz konut hedefleniyor!

İnşaat sektöründe, Türkiye'de uygun fiyatlı konutlar için arsa maliyetlerinin düşmesi gerektiğine dikkat çekiliyor..

İnşaat sayesinde büyüyoruz!

Dünya Gazetesi köşe yazarı olan Tevfik Güngör, bugünkü yazısında Türkiye ekonomisindeki büyümeden bahsetti. Güngör, inşaatın büyümedeki katksından bahsetti.

İnşaata kredi desteği 162 milyar lirayı aştı!

Bankaların inşaat sektörüne kullandırdığı kredi miktarı, bu yılın ilk yarısı itibarıyla 2016'nın aynı dönemine göre yüzde 31,2 artarak 162,4 milyar liraya yükseldi.

DIA Holding FZCO, inşaat sektöründeki başarısını tescilledi!

ENR dergisi, merakla beklenen "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası İnşaat Şirketi 2017" sıralamasını açıkladı. İnşaat, sağlık, eğitim ve turizm sektörlerinde entegre yapı ve hizmet çözümleri geliştiren CCN Holding bünyesindeki DIA Holding FZCO, bu yıl listenin 120. sırasında yer aldı.

İnşaat sektöründe yenilikçi olmayanlar tutunamayacak!

YP İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Çankaya, “Firmaların ayakta kalmak için kendilerini çok hızlı şekilde revize etmesi gerekiyor” dedi.

KDV indiriminde sürenin uzatılması inşaata kazandırır!

İnşaat sektörünün ve hizmet ettiği 200 farklı iş kolunun faaliyetlerini aralıksız sürdürmesi için destek isteyen gayrimenkul uzmanları, eylülde sona erecek olan KDV indirimi süresinin uzatılmasını istedi. İşte sektör temsilcilerinin görüşleri...

İnşaat sektörü güven kaybı yaşadı!

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) Sektörel Güven Endeksleri verilerine göre nisan ayında, hizmet sektörü güven endeksi yüzde 0.5, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 1.2 ve inşaat sektörü güven endeksi yüzde 2.7 azaldı.

İnşaat sektörü temsilcileri çocukları unutmadı!

İnşaat sektörü temsilcileri, geleceğin teminatı çocukları unutmadı. Ankara'da önemli projelere imza atan firmalar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çok sayıda etkinlik hazırlığında.

İnşaat sektörü rotasını yurtdışına çeviriyor!

Türk inşaat sektörü, yurtiçinde yaptığı markalı konutların yanı sıra yurtdışını da ihmal etmiyor. Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, “Artık yönümüzü yurtdışına çeviriyoruz. Dışarıda çok büyük bir potansiyel var” dedi..

Körfez yatırımcısı Türk inşaat sektörü için önemli!

Beyttürk İnşaat, 9-11 Nisan tarihleri arasında Kuveyt’te düzenlenen Ria – Exhibition’da Körfez yatırımcısına 75 daire sattı. Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, “ Körfez yatırımcısı, Türk inşaat sektörü için kritik öneme sahip'' dedi.

Mahmut Hiçyılmaz: Kayseri'de inşaat sektörü çok dinamik!

Kayseri Ticaret Odası'nda (KTO) düzenlenen inşaat sektörü genişletilmiş komite toplantısı yapıldı. Toplantıda inşaat sektörünün sıkıntıları ve sektörden talep edilen konular görüşüldü.

İnşaat sektörü canlılığını artırıyor!

Dünya Gazetesi köşe yazarı Tevfik Güngör, bugün ki köşe yazısında 'İnşaat sektörü ağırlığını koruyor' başlığını ele aldı. İşte, Tevfik Güngör'ün köşe yazısı;

İnşaat sektörü tehlike sinyalleri mi veriyor?

2014'ün son çeyreğinde yüzde 2 daralan inşaat sektörü için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "İnşaat sektörünün olmadığı bir ülke bitmiş demektir" diyor. Peki daralmanın sebepleri ne?

Terme'de inşaat sektörü durma noktasına geldi!

Terme'de durma noktasına gelen inşaat sektörü, hareketlenmeyi beklerken, sektörde beklentiler boşa çıkacağa benziyor. Alim Kunt "İnşaat sektöründe sıkıntılı bir piyasa oluştu. " dedi.

İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 1.6 azaldı!

Ekonominin lokomotifi inşaat sektörüne duyulan güven düşüş gösterirken, sektör temsilcileri kullanılan malzeme kalitesinin alıcının güvenini kazanmakta önemli rol oynadığını kaydediyor. İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 1.6 azaldı.

Mahmut Hiçyılmaz: İnşaat sektörü ekonominin can damarıdır!

Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, inşaat sektörünü lokomotif sektör olarak niteleyip, " İnşaat sektörü kendisine bağlı olan birçok sektöre canlılık veren çok önemli bir sektördür." değerlendirmesinde bulundu...

İnşaat sektörü güven endeksi Mart'ta yüzde 1.6 azaldı!

Mart'ta mevsim etkilerinden arındırılmış hizmet sektörü güven endeksi yüzde 0.7, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 0.4, inşaat sektörü güven endeksi ise yüzde 1.6 azaldı.

Malatya'da inşaat sektörü sorunları ele alındı!

MÜSİAD Malatya Şubesi İnşaat Sektör Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Malatya'daki İnşaat sektörü ile alakalı sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıda Malatya'da son zamanlarda öne çıkan sorunlar değerlendirildi.

1989 yılında inşaat sektörü krizin eşiğindeymiş!

1989 yılında demir-çelik işçilerinin grevde olması yüzünden inşaat sektörü zor günler yaşamaya başlamış. Karaborsada demir bulamayan birçok küçük firma iflasın eşiğine gelmiş. Büyük firmalar ise ithal yoluna başvurmuşlar.

İnşaat Sektörü

İnşaat Sektörü İnşaat Sektörü

Ahmet Akçaalan’ın sunduğu Kocaeli TV ekranlarında yayınlanan Ters Köşe programına konuk olan Kocaeli Müteahhitler Birliği Başkanı Faruk Mamik gündemle ilgili açıklamalar yaptı. 

ALMANYA’DAN FAZLA MÜTEAHHİT KOCAELİ’NDE VAR!

Bugün Kocaeli Gazetesi'nde yer alan habere göre Mamik, “Kocaeli’nde Almanya’dan çok fazla müteahhit var. Almanya’da 5600 müteahhit var, Kocaeli’nde ise 5 bin 700 müteahhit var. Bu içler acısı bir durum. Bunun kaynaklanmasının en büyük nedeni, müteahhit yasasının olmayışıdır. Şimdi ise bir yasa geçirdik. Elini kolunu sallayan müteahhit olamayacak. İlk başlangıçta bin metre kare yapacaksınız, o bina bitince 2 bin metrekare müteahhit yapacaksınız. Yasa bu yönden iyi oldu” dedi.

100 MÜTEAHHİT AKTİF VAR!

Mamik, “Krizde en büyük sıkıntıyı yaşayan müteahhitlerdir. Çünkü kriz inşaat sektörünü vurdu. Aktifliğe bakarsak 5 bin 700 müteahhitten sadece 100’e yakını aktiftir. Kriz...