Iraklı zenginler

Iraklı zenginler

Marmara Mühendislik Iraklı zenginleri ve bürokratları hedef aldı

Dolar milyarderlerinin serveti 10,2 trilyon dolara yükselerek rekor kırdı!

Kovid-19’un sebep olduğu küresel ekonomik resesyona rağmen "süper zenginler" servetlerini dörtte bir oranında artırdı.

Dolar milyarderlerinin serveti 10,2 trilyon dolara yükselerek rekor kırdı!

Koronavirüsün neden olduğu küresel ekonomik resesyona rağmen "süper zenginler" servetlerini dörtte bir oranında artırdı

Dünyanın en zenginleri nerede yaşıyor?

New York’ta Kovid-19 salgını sebebiyle zenginler şehirden kaçıp şehrin popüler sayfiye mekanı olan Hamptons’a gitti. Hamptons’ta konut fiyatları yüzde 27.1 arttı. Peki Hamptons bölgesinde kimler yaşıyor? İşte milyarderlerin Hamptons'taki malikaneleri...

Bolu'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti!

Bolu'da okulun güçlendirme inşaatında çalışan Iraklı işçi 4. kattan düşerek hayatını kaybetti.

Virüsten kaçan zenginler için 8.3 milyon dolara sığınak!

Tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs Covid-19 salgınına yakalanmak istemeyen zenginler sığınak arayışına girdi. En çok olanaklara sahip olan sığınaklar 8 milyon 350 milyon dolara satılıyor.

Konutta Iraklı trendi!

TÜİK verilerine göre, 2020 yılının ilk ayında ise Türkiye’de 113 bin 615 konut satılırken, Irak vatandaşları Türkiye'den 739 konut satın aldı...

Zenginler ve dar gelirliler arasında kira uçurumu!

Harcamalar içinde kira ve faturaların payı dar gelirli için artarken zengin için azalıyor. Bugün dar gelirli bir aile her 3 lirasının birini barınmak için harcıyor.

Irak'tan Malatya'ya dev tesis!

Iraklı tavuk kralı Mohammed Younus Bakr, iki yerel ortakla birlikte Malatya'ya dev bir tavuk işleme tesisi kurdu.

Boğaz'daki 100 yalıyı kimler aldı?

Türkiye'de yabancıya konut satışları yüzde 82 artarken, Orta Doğulu zenginler gözünü Boğaz'a dikti. Araplar, Boğaz'da 100 yalı satın alırken, kuşatma başladı.

600 yalıdan 100'ünü Araplar aldı!

Yabancılar en çok İstanbul'dan ev alıyor. Bunların başında Iraklı zenginler bulunuyor. Özellikle Orta Doğulu zenginler gözünü Boğaz'a dikti.

Yabancılar Türkiye’de hangi illerden ev alıyor?

TÜİK’in verilerine göre yabancılara konut satışı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 92 artış kaydederek ile 3 bin 321 oldu. Verilere göre en çok Iraklı ve İranlı'lar Türkiye’de mülk ediniyor.

İranlı turist kiralık ev ararken bıçaklandı!

Iraklı bir turist, Beyoğlu'nda ev kiralamak için irtibata geçtiği kişiler tarafından önce gasp edildi, sonra bıçaklandı.

Yabancı konut yatırımcılarının yüzde 20‘si Iraklı!

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa,  2018 yılında yabancı yatırımcıların Türkiye‘de gerçekleştirdikleri konut alımlarını analiz etti. İşte sonuçlar...

Iraklı zenginler Haberi

Iraklı zenginler

Iraklı zenginlere Marmara'dan ev
 
Yıl genelinde yaklaşık 5 tur düzenlemeyi planlayan şirket yeni geliştireceği 4 projenin yüzde 20'sini Iraklılara satacak. İnşaat sektörüne amelelikten başlayan ve üniversite yıllarında Marmara Mühendislik ve Yapı şirketini kuran Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Orakçı hedef büyüttü. Yaklaşık 20 yıldır sektörde faaliyet gösteren Orakçı, geliştirdiği yeni konut projelerinde yabancı konut alıcılarını gözüne kestirdi. şžirket olarak 2011 yılından beri Iraklı konut alıcılarını Türkiye'ye getiren ve konut satan Orakçı bu yılın ilk turunu Ocak ayının sonunda yapak. Yıl genelinde yaklaşık 5 tur düzenlemeyi planladıklarını dile getiren Orakçı, Irak'tan yapılan turların tüm masraflarını şirket olarak karşıladıklarını, bu turlarla yeni yapılacak 4 yeni projede yüzde 20'şerlik kısmı Iraklılara satmayı hedeflediklerini...