Kimya sektörü, gayrimenkulü arkasından sürüklüyor!

Kimya sektörü, gayrimenkulü arkasından sürüklüyor!Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı Ahmet Cemal Dördüncü, "Kimya sektörünün lokomotif olma özelliği var. Otomotiv, gayrimenkul gibi birçok sektörü arkasından sürüklüyor." dedi.


 

Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı Ahmet Cemal Dördüncü, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, kimya sektörünün çok geniş bir yelpazeye hitap ettiğini ve evlerde kullanılan sabundan kağıda, içilen sudan inşaat malzemelerine kadar her şeyin içinde kimya sektörünün bir şekilde etkisinin bulunduğunu belirtti.

- "Türkiye'nin ithalat kalemleri içinde enerjiden sonra kimya sektörü geliyor"

Dördüncü, Türkiye'nin ithalat kalemleri içinde enerjiden sonra en çok para harcadığı ithalat kalemlerinden bir tanesinin de kimya sektörü olduğunu vurgulayarak, "Kimya sektörünün lokomotif olma özelliği var. Otomotiv, gayrimenkul gibi birçok sektörü arkasından sürüklüyor. Türkiye'nin gelişmesi, 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için hakikaten bizim büyümemiz için çok daha artı değer yaratan yüksek teknolojili ürünlere yönelmemiz şart. Kimya sektörü de bunlardan bir tanesi." diye konuştu.