03 / 12 / 2023

KİPTAŞ Eyüpsultan Yeşilpınar projesi için yüzde 100 uzlaşma sağlandı!

KİPTAŞ Eyüpsultan Yeşilpınar projesi için yüzde 100 uzlaşma sağlandı!

KİPTAŞ tarafından Eyüpsultan Alibeyköy'de başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları aralıksız devam ediyor. Projede hak sahipleriyle yüzde 100 uzlaşı sağlandıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ tarafından Eyüpsultan Alibeyköy'de hayata geçirilen çalışmalar hızlandı. KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, sevindiren haberi vererek projede hak sahipleriyle yüzde 100 uzlaşma sağlandığını dile getirdi.Ek olarak projede fiziki ilerleme de yüzde 9 seviyesine ulaştı.

Ali Kurt sosyal medya üzerinden "Eyüpsultan Yeşilpınar Mahallesi’ndeki yerinde dönüşüm projemiz hızla ilerliyor. Hak sahiplerimizle yüzde yüz uzlaştığımız sahada güvenli, nitelikli ve bölgeye değer katacak örnek bir proje inşa ediyoruz." açıklamasında bulundu.

KİPTAŞ Eyüpsultan Yeşilpınar projesi için yüzde 100 uzlaşma sağlandı!

26 Mart tarihinde ihalesi gerçekleşen KİPTAŞ Eyüpsultan kentsel dönüşüm projesinde yüzde 99 uzlaşma sağlandığı ve temelinin yakında atılacağı belirtilmişti. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında riskli yapıların yerine depreme dayanıklı yapılar inşa edilecek. Projede kreş, kütüphane, sağlık merkezi ve yeşil alanlar yer alacak. Aynı zamanda riskli yapıların sahiplerine de taşınma ve kira yardımı yapacak.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap konutlarında fiziki gerçekleşme yüzde 74'e ulaştı!

Cansu Yılmaz/Emlakkulisi.com

Geri Dön