KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuruları 2 gün sonra sona eriyor!

KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuruları 2 gün sonra sona eriyor!

Dar ve orta gelirli ailelerin uygun peşinat ve taksit bedelleriyle ev sahibi olacağı KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuruları 2 gün sonra sona eriyor.


İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, KİPTAŞ Silivri 3. Etap Kura Çekiliş Töreni’nde, açıkladığı  KİPTAŞ Silivri 4. Etap için başvurular 21 Haziran tarihinde sona eriyor.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi için başvuru dönemi 1 Haziran 2020 tarihinde başladı. Başvuruların 2 gün sonra sona ereceği proje Türkiye’deki asgari ücret sınırını dikkate alınarak tasarlandı.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi kapsamındaki konutlara en asgari seviyede gelire sahip olan vatandaşlar da sahip olabilecek.

Yeni nesil belediyeciliğin örnek projeleri arasında gösterilen KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi kapsamındaki konutlara 120 ay vadeyle sahip olunabiliyor. 

7 katlı 32 blok şeklinde yükselen KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi kapsamındaki konutlar için sabit taksit imkanı sunuluyor.

Temeli geçtiğimiz günlerde atılan projede 474 adet 2 oda 1 salon açık mutfak, 702 adet 2 oda 1 salon kapalı mutfak, 220 adet 3 oda 1 salon kapalı mutfak konut bulunuyor. 

Modern mimari ve çevre standardıyla hayata geçirilecek olan KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesinde toplamda 1.396 adet konut bulunuyor.

En düşük konut bedelinin 228 bin TL olarak belirlendiği projede şehit aileleri ve sağlık çalışanları için de belirli oranda konut ayrıldı.

Peşinat bedelinin 46 bin TL, aylık taksit tutarlarının ise 2 bin 200 TL olduğu KİPTAŞ Silivri 4. Etap için başvurular online olarak silivri4.kiptas.com.tr adresi üzerinden de kabul ediliyor.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap örnek ödeme planı şu şekilde:

KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuruları 2 gün sonra sona eriyor!

KİPTAŞ Silivri 4. Etap nerede?

KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuruları 2 gün sonra sona eriyor!

KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesine nasıl başvurulur?

KİPTAŞ Silivri 4 projesinde yer alan konutlar için ön müracaat tutarı Garanti Bankası'nın tüm şubelerinden (masrafsız) KİPTAŞ hesabına yatırıldıktan sonra, KİPTAŞ Genel Müdürlüğü Tanıtım ve Pazarlama Müdürlüğü'ne ön kayıt müracaatı yapılıyor. KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi için internet üzerinden de başvuru alınacak.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuru detayları 2020

-Başvuru sahibinin T.C. vatandaşı ve reşit olması, kendisi veya eşine ait tapuda kayıtlı, kat irtifaklı ya da kat mülkiyetli bağımsız bölümün olmaması (tarla, bağ, bahçe, işyeri ile başvuru sahibi ve eşinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) şartı ile başvuru yapılabilir. Ayrıca hak sahibi olacak kişinin veya eşinin daha önce KİPTAŞ’tan konut satın almamış olması gerekmektedir. 

-18 yaşını tamamlamış bireylerin, aileleriyle birlikte yaşaması durumunda kendi adına tapuda kayıtlı kat irtifaklı, kat mülkiyetli bağımsız bölümün olmaması (tarla, bağ, bahçe, işyeri ile hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) şartı ile başvuru yapabilecektir.

-Başvuru sahibininmüracaat tarihi itibariyle İstanbul il sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olması gerekmektedir.

-Hak sahipliği kurası sonucunda aynı yerde ikamet eden bir ailede birden fazla kişiye hak sahipliği çıkması halinde aile fertlerinden sadece bir kişi ile Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalanacaktır. Bu durumda hangi aile ferdinin hak sahibi olacağı kişilerin uzlaşmasına bırakılacak olup uzlaşma sağlanmaması halinde aile bireyleri arasında kura çekilecektir.

-Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimler için 2+1 kapalı mutfaktan oluşan 50 konut ayrılmış olup, bunlar için başvurular ayrı kabul edilecektir. Başvuruların konut sayısından daha fazla olması halinde asil hak sahipliği ve her konut için uygun miktarda yedek üye hak sahipliği de noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

-En az yüzde 40 engelli vatandaşlar için 2+1 kapalı mutfaktan oluşan 50 konut ayrılmış olup, bunlar için başvurular ayrı kabul edilecektir. Başvuruların konut sayısından daha fazla olması halinde asil hak sahipliği ve her konut için uygun miktarda yedek üye hak sahipliği de noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

-Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında sigortalı olarak çalıştığını belgeleyen tüm sağlık personeli için (temizlik görevlisi, memur, ambulans şoförü, hasta bakıcı, hemşire, doktor vb.) 2+1 kapalı mutfaktan oluşan 50 konut ayrılmış olup, bunlar için başvurular ayrı kabul edilecektir. Başvuruların konut sayısından daha fazla olması halinde asil hak sahipliği ve her konut için uygun miktarda yedek üye hak sahipliği de noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

 

Web: http://silivri4.kiptas.istanbul/

KİPTAŞ Silivri 4. Etap 25 soruda tüm detaylarıyla!