08 / 08 / 2022

KİPTAŞ Silivri 4. Etap'ta çalışmalar tamamlanıyor!

KİPTAŞ Silivri 4. Etap'ta çalışmalar tamamlanıyor!

13 Haziran 2020 tarihinde temeli atılan ve sosyal konut vizyonu ile inşa edilen KİPTAŞ Silivri 4. Etap Konutları'nın inşaatında son durum ne? KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, konuya ilişkin bilgi verdi.13 Haziran 2020 tarihinde temeli atılan ve sosyal konut vizyonu ile inşa edilen KİPTAŞ Silivri 4. Etap Konutları'nın inşaatı aralıksız sürüyor.

Sosyal konut vizyonu ile inşa edilen ve erişilebilir tasarıma örnek şekilde dizayn edilen KİPTAŞ Silivri 4. Etap Konutları'nın inşaatı 1 seneden fazla süredir devam ediyor. Dev projede fiziki gerçekleşme yüzde 74'e ulaştı. Yapıların gün yüzüne çıktığı dev projenin inşaatındaki son durumla ilgili KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt açıklamalarda bulundu. 

KİPTAŞ Silivri 4. Etap ta çalışmalar tamamlanıyor!

Ali Kurt, 13 Haziran 2020 tarihinde temeli atılan ve inşaatı hız kesmeden devam eden projenin son durumuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: 

"Silivri 4. Etap Sosyal Konut projemizde imalatlar hızlandı. Projemizi iş bitim tarihinden önce erken teslim etmek için işçilerimiz, yüklenici firmalarımız ve KİPTAŞ ekibi olarak özveriyle çalışıyoruz. Sosyal konuta yeni soluk kazandıran projemizi tamamlama sürecine girdik."

KİPTAŞ Silivri 4. Etap'ta 1.396 konuta yer veriliyor. 474 adet 2+1 açık mutfak, 702 adet 2+1 kapalı mutfak, 220 adet 3+1 kapalı mutfak konut tipi bulunuyor. KİPTAŞ Silivri 4. Etap Konutları için beklenenden fazla başvuru gelmişti. Projeye 40 bin 392 kişi başvurdu. 

KİPTAŞ Silivri 4. Etap ta çalışmalar tamamlanıyor!

KİPTAŞ Silivri 4. Etap Konutları'nda yer alan konutların peşinat tutarları 46 bin TL, aylık taksit miktarları ise 2 bin 200 TL olarak belirlendi. Konutların fiyatlarının 228 bin TL'den başladığı projede, konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara 120 ay vade imkanı sunuluyor.

 

Silivri 4. Etap Sosyal Konut projemizde imalatlar hızlandı. Projemizi iş bitim tarihinden önce erken teslim etmek için işçilerimiz, yüklenici firmalarımız ve KİPTAŞ ekibi olarak özveriyle çalışıyoruz. Sosyal konuta yeni soluk kazandıran projemizi tamamlama sürecine girdik. pic.twitter.com/4SsmqbaOyq

— Ali Kurt (@AliKurtistanbul) November 18, 2021

 

KİPTAŞ Silivri 4. Etap konutlarında fiziki gerçekleşme yüzde 74'e ulaştı!

Cansu Yılmaz/Emlakkulisi.com