01 / 07 / 2022

KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler ön başvuru tarihi!

KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler ön başvuru tarihi!

KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler ön başvuru tarihi bilgisi haberimizde yer alıyor. İşte KİPTAŞ Aydınlık Evler ön başvuru tarihleri ve detayları...İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ İstanbul'da sosyal konut projelerini hızlandırdı. Ön başvurularının başladığı projenin temeli bugün atıldı. 

Ödeme koşulları için yoğun mesai harcanan Tuzla Aydınlık Evler Projesi benzersiz bir mimari ile hayata geçiriliyor. Projede yer alan cadde dükkanları her ihtiyaca cevap veriyor. 

KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler ön başvuru tarihi!

KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler ön başvuru tarihi bilgisi haberimizde yer alıyor.  KİPTAŞ Aydınlık Evler ön başvuru sürecinden önce projedenin detaylarından bahsedelim. 

İstanbulluların yüzünü güldüren KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler projesi, İstanbul Anadolu Yakası Tuzla Aydınlı'da hayata geçirilecek. Proje İstanbul İli, Tuzla İlçesi Aydınlı Mahallesi, 0 Ada, 376 Parsel üzerinde yükselecek. Proje 70 milyon 579 bin 422 TL'ye mal olacak. Tuzla Aydınlık Evler'de 321 konut inşa edilecek. Proje içerisinde yer alan konutların fiyatı 383 bin TL'den başlayacak. Projede  şehit ve gazi yakınlarına, yüzde 40 engelli vatandaşlara ve sağlık çalışanlarına ayrıcalık verilecek. Projede Tuzla Aydınlı mahallesinde en az bir sene ikamet eden vatandaşlar da ayrıcalıklı olarak kabul edilecek. Projenin kurası ise 5 Ocak'ta gerçekleşecek.

KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler ön başvuru tarihi!

120 ay vadeyle satışa sunulan KİPTAŞ Aydınlık Evler'de taksit tutarları 3 bin 400 TL'den başlıyor. KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler Projesi'nde ortalama satışa esas brüt alanları 88 metrekare olan 210 adet 2+1 kapalı mutfak daire, 79 metrekare  olan 40 adet 2+1 açık mutfak daire, 104 metrekare olan 71 adet 3+1 daire olmak üzere toplam 21 bloklu 321 konut, 21 dükkan ve 1 kreş yer alıyor. 

Aydınlık Evler KİPTAŞ projesinin 2023 yılının sonunda tamamlanması planlanıyor. Projede A1, A2, A3, D1, D2 bloklarında 1. Bodrum Kat, Zemin Kat, 5 Kat ve Çatı Kat şeklinde, B1, B2, B3, B4, C1, C2 blokları zemin Kat, 5 Kat ve çatı katı olarak tasarlandı. Projedeki blokların toplam oturum alanı 5 bin 530 metrekare olarak belirlendi.

 KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler ön başvuru tarihi!

Tuzla Aydınlık Evler projesinin sosyal alanları şu şekilde; çiçek bahçeleri, basketbol sahası, havuz, çocuk oyun alanları, bisiklet ve yürüyüş yolu ve yer alacak. 158 araçlık otoparka da yer verilen projenin inşaat alanı 39 bin 210 metrekare olarak belirlendi.

Konumuyla dikkat çeken KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler projesine en yakın okul 28 metre mesafedeki Ulubatlı Hasan Orta Okulu, en yakın sağlık kuruluşu 1,3 kilometre mesafedeki Tuzla Merkez Aile Sağlığı Merkezi. 

Tuzla Aydınlık Evler projesinin  Sabiha Gökçen Havaalanı proje sahasına kuş uçuşu mesafesi 2,5 kilometre, E-80 karayoluna mesafesi kuş uçuşu 3 kilometre, E-5 karayoluna kuş uçuşu 4,8 kilometre olarak belirlendi.

KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler ön başvuru tarihi!

Türkiye'nin en ucuz konut projesi olan KİPTAŞ Aydınlık Evler için ön başvurular 13 Aralık ile 28 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

https://aydinlikevler.kiptas.istanbul/
 

Cansu Yılmaz/Emlakkulisi.com