KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler ön başvuruları için son 7 gün!

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler ön başvuruları için son 7 gün!KİPTAŞ tarafından Tuzla'da hayata geçirilen Meydan Evler Projesi için ön başvuru süreci devam ediyor. Ön başvurular 14 Haziran saat 17:00'de sona erecek. 


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ'ın Tuzla'da hayata geçirdiği Meydan Evler Projesi için ön başvurular 31 Mayıs'ta başlamıştı. Proje için ön başvurular 14 Haziran saat 17:00'de sona erecek. 

Geniş peyzaj alanlarının yer alacağı projede 149 konut ve 9 ticari birim inşa edilecek. Proje içerisinde ortalama brüt alanları 81 metrekare olan 23 daire 2+1 açık mutfak daire, 94 metrekare olan 73 adet 2+1 kapalı mutfak daire, 105 metrekare olan 53 adet 3+1 olarak tasarlandı. Ek olarak projede açık ve kapalı otopark, çocuk oyun alanları, cadde üstü dükkanlar ve yaşam alanları yer alacak. 

Proje için başvuru koşulları ise şu şekilde:

TC vatandaşı ve reşit olmak,

Başvuran kişinin kendisine veya eşine ait evi olmaması ve daha önce KİPTAŞ'tan ev satın olmaması, 

Ebeveynleri ile yaşayan 18 yaşını doldurmuş üzerinde evi olmayan vatandaşlar projeye başvurabilir. 

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler ön başvuruları için son 7 gün!

Başvuru sahibinin ön başvuru tarihinden itibaren İstanbul il sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olması, ek olarak Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri, en az %40 oranında engelli vatandaşlar ve sağlık çalışanları) için en az 1 yıl şartı aranıyor. 

Ön başvuru bedelini banka havalesi/eft ile yapan, kura sonucunda ev alamayan yedek üyelere başvuru bedelleri kura çekilişinden itibaren 5 iş günü içerisinde geri iade edilecek.

Kredi kartı ile ödeme yapan ve hak sahibi olamayan yedek üyelere ise 05.07.2021 tarihinde aynen ve faizsiz olarak iade edilecek. Proje dahilinde ev almaya hak kazanan vatandaşlar yüzde 20 peşin 24 ay vade farksız,yüzde 15 peşin ödeme yüzde 15 ara ödeme 23 ay vade farksız. Banka kredili yüzde 20 peşin ödemeli, yine banka kredili yüzde 15 ve yüzde 15 ara ödemeli olmak üzere 4 ödeme şekli bulunuyor. Projede yer alan dairelerin fiyatı 264 bin TL'den başlarken, aylık taksit tutarları da 2 bin 800 TL'den başlıyor. Projede kuralar ise 21 Haziran tarihinde çekilecek. 

 

 

 

 

 

http://meydanevler.kiptas.istanbul/

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler 25 soruda tüm detaylarıyla!

Cansu Yılmaz/Emlakkulisi.com