KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesi'nde ön başvurular başladı!

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesi'nde ön başvurular başladı!KİPTAŞ tarafından İstanbul Tuzla'da hayata geçirilen Tuzla Meydan Evler Projesi'nde ön başvuru süreci başladı. Başvurular 14 Haziran tarihinde sona erecek.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ, Tuzla'da hayata geçireceği sosyal konut projesi için düğmeye bastı. Temeli bugün atılacak projede ön başvuru süreci de bugün itibariyle başladı. Projede son başvuru tarihi ise 14 Haziran.

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesi

İnsan odaklı tasarım ile hayata geçirilecek projede gri su geri kazanım sistemi, kreş de yer alacak. Dönemim en uygun ödeme şartlarının yer alacağı proje ulaşım açışımda E-5, TEM, Kuzey Marmara Otoyolu, Ozmangazi Köprüsü, Sabiha Gökçen Havalimanı, Tuzla Marmaray, Tuzla Tersaneleri, Pendik İdo İskelesi, Aydos Ormanı gibi merkezi yerlerin arasında yükselecek. 

Geniş peyzaj alanlarının yer alacağı projede 149 konut ve 9 ticari birim yer alacak. Proje ile ilgili başvuru şartları ve diğer koşullar ise bugün açıklanacak.

Proje içerisinde ortalama brüt alanları 81 metrekare olan 23 daire 2+1 açık mutfak daire, 94 metrekare olan 73 adet 2+1 kapalı mutfak daire, 105 metrekare olan 53 adet 3+1 olarak tasarlandı.

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesi

Proje için başvuru koşulları ise şu şekilde:

TC vatandaşı ve reşit olmak,

Başvuran kişinin kendisine veya eşine ait evi olmaması ve daha önce KİPTAŞ'tan ev satın olmaması, 

Ebeveynleri ile yaşayan 18 yaşını doldurmuş üzerinde evi olmayan vatandaşlar projeye başvurabilir. 

Başvuru sahibinin ön başvuru tarihinden itibaren İstanbul il sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olması, ek olarak Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri, en az %40 oranında engelli vatandaşlar ve sağlık çalışanları) için en az 1 yıl şartı aranıyor. 

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesi

Ön başvuru bedelini banka havalesi/eft ile yapan, kura sonucunda ev alamayan yedek üyelere başvuru bedelleri kura çekilişinden itibaren 5 iş günü içerisinde geri iade edilecek.

Kredi kartı ile ödeme yapan ve hak sahibi olamayan yedek üyelere ise 05.07.2021 tarihinde aynen ve faizsiz olarak iade edilecek.

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesi

Ön başvuru ödemesi havale/eft ile yapılmışsa paranın ödendiği İBAN numarasına, ödeme kredi kartıyla yapılmışsa tahsil edildiği kredi kartına iadesi yapılacak. 

Proje dahilinde ev almaya hak kazanan vatandaşlar yüzde 20 peşin 24 ay vade farksız,yüzde 15 peşin ödeme yüzde 15 ara ödeme 23 ay vade farksız. Banka kredili yüzde 20 peşin ödemeli, yine banka kredili yüzde 15 ve yüzde 15 ara ödemeli olmak üzere 4 ödeme şekli bulunuyor. 

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesi

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesi

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesi

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesi

 

Ödenebilir koşullarda, tasarım odaklı #SosyalKonut projeleri üretmeye devam ediyoruz.

Ulaşım avantajına sahip KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler projemizi 31 Mayıs’ta açıklayacağız. pic.twitter.com/rYtqrGuBzs

— Ali Kurt (@AliKurtistanbul) May 28, 2021

 

KİPTAŞ projelerinin inşaatlarında son durum ne?

http://meydanevler.kiptas.istanbul/

Cansu Yılmaz/Emlakkulisi.com