Kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz!

Kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz! Kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz!

TOKİ 2020 yılında da yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. TOKİ, İstanbul'daki yeni projelerinin ihale tarihlerini açıkladı.Ev almak isteyenlere büyük fırsatlar sunan  TOKİ  yatırımlarına son sürat devam ediyor. TOKİ, İstanbul'daki yeni projelerinin ihale tarihlerini açıkladı. İstanbul'da 10 bin yeni konut planlayan TOKİ'nin Tuzla, Arnavutköy ve Başakşehir'deki konutları için başvurular 16 Aralık 2019-15 Ocak 2020 tarihleri arasında kabul edilmişti. Mart ayında ise Hoşdere ihalesi 353 konutluk inşaat için yapılmıştı. TOKİ Başkanlığı açık satış duyurularını kurumsal internet sitesinde yer alan Satışlar sayfasından duyuruyor. Bu sayfa üzerinde hem açık satış ile satılan konutlar hemde açık artırma ile satışa çıkarılan konutlar bulunuyor. Bu durum kurumun açıkladığı satış birimine göre değişiyor. Açık satış duyuruları genellikle 6 ay olarak yayımlanıyor. Ancak talep çok olduğunda bu süre dolmadan satışlar tamamlanıyor.

652 KONUTLUK BİRİNCİ ETAP

Başakşehir'in Kayabaşı Mahallesi'nde yapılması planlanan konutlardan birinci etabın ihalesi 16 Eylül 2020 tarihinde saat 14.00'te gerçekleştirilecek. Toplamda 652 konuttan meydana gelecek birinci etapta 6 adet dükkan bulunacak.

İKİNCİ ETAPTA DAHA ÇOK KONUT OLACAK

Yine Kayabaşı Mahallesi'nde inşa edilmesi planlanan ikinci etaptaki toplam konut sayısı ise 794 olarak açıklandı. İhalesi 17 Eylül'de saat 14.00'te gerçekleşecek. TOKİ'nin ikinci etap projesinde ayrıca çok sayıda dükkan bulunuyor.

BAŞVURULAR BELLİ OLDU MU ?

Henüz başvuru tarihleri belli olmadı. Başvuru tarihleri belli olduğunda, başvuru kurallarına uygun bir şekilde başvuru yapılabilir.

Sonrasında kuralar çekilir ve hak sahipleri belirlenir.

Kuralar ve başvurular için öncelikli olanlar şehit aileleri, harp ve vazife malulleri, dul ve yetimlerin yanı sıra engelli vatandaşlarımıza belli bir kontenjan ayrılıyor. Bunun yanı sıra emeklililer için de özellikle kontenjan ayrılıyor.

10 BİN KONUT

İstanbul'da 10 bin yeni konut inşa etmeyi amaçlayan TOKİ'nin Tuzla, Arnavutköy ve Başakşehir'deki konutları için başvurular 16 Aralık 2019-15 Ocak 2020 tarihleri arasında kabul edilmişti. Mart ayında ise Hoşdere ihalesi 353 konutluk inşaatı için düzenlenmişti. 

TOKİ açık satış nedir? İşte satış ilanları!

TOKİ'den günde 14 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı!