Kıraathane esnafına acil olarak kira yardımı yapılmalı!

Kıraathane esnafına acil olarak kira yardımı yapılmalı!

Normalleşme kapsamında açılan fakat müşterilerin okey ve tavla gibi oyunları oynama yasağının kaldırılmadığı kıraathane sahipleri kiralarını ödeyemedikleri için tepki gösteriyor...


Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonu Başkanı Murat Ağaoğlu, “Bu yasağın sürmesini anlayamıyoruz. Kıraathaneci esnafımız kepenk kapatma noktasına geldi” dedi. Ağaoğlu, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanı'na sesleniyoruz. Normalleşme kapsamında iş yerlerimiz açıldı ancak insanlarımızın hoşça vakit geçirdiği okey, tavla ve oyun kağıdı hâlâ yasak. Bu uygulama nedeniyle esnaf, günlük masraflarını dahi çıkaramıyor. Kepenk kapatma noktasına geldi. İş yerlerinin kiralarını ödeyemeyen esnaf, ayrıca SGK primleri, elektrik, su, personel ve doğalgaz giderleri ile karşı karşıya.”

Kıraathane esnafına acil olarak kira yardımı yapılmalı!

“Kira yardımı yapılmalı”

Murat Ağaoğlu, kıraathane esnafına acil olarak kira yardımı yapılması gerektiğine dikkat çekerek, “Çalışanların ekonomik mağduriyeti giderilmeli. Birikmiş elektrik, su, doğalgaz faturaları yıl sonuna kadar ertelenmeli. SGK primleri ve vergiler devlet tarafından ödenmeli. Kahvelerde devam eden yasakları anlamakta güçlük çekiyoruz. Taleplerimizin karşılanmasını Cumhurbaşkanı ve ilgili bakanlıklarımızdan talep ediyoruz. Lütfen sesimizi duyun. Esnaf gerçekten zorda” açıklamalarında bulundu.

Sinan Öncel: AVM'lerle kirada anlaşamayan mağazalar kapatıyor!