Kiraladığı evi kumarhaneye çevirdi! Ceza yağdı!

Kiraladığı evi kumarhaneye çevirdi! Ceza yağdı!Konya Seydişehir'de 'kardeşim oturacak' diyerek 250 liraya kiraladığı evi, kumarhaneye çevirdiği belirlenen A.E., 'kumar oynatmak ve oynanması için yer temin etmek' suçu nedeniyle tutuklandı.


Konya'nın Seydişehir ilçesinde 'kardeşim oturacak' diyerek 250 liraya kiraladığı evi, kumarhaneye dönüştürdüğü ortaya çıkan A.E., 'kumar oynatmak ve oynanması için yer temin etmek' suçundan gözaltına alındı. Evde bulunan 12 kişiye maske ve sosyal mesafe kuralını ihlalden 48 bin 600 lira, bunlardan kumar oynadığı belirlenen 8'ine ise ayrıca 8 bin 16 lira ceza kesildi.

Kiraladığı evi kumarhaneye çevirdi! Ceza yağdı!

Hürriyet'te yer alan habere göre; Seydişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri  A.E.'nin Seyitharun Mahallesi'nde kiraladığı evi, pandemiyi fırsat bilerek kumarhaneye dönüştürdüğü bilgisini aldı. Bunun üzerine dün eve operasyon düzenleyen polis, çok sayıda iskambil kağıdı ele geçirirken masalardaki bir miktar paraya da el koydu.

Polis, kumar oynadığı tespit edilen 8 kişiye Kabahatler Kanunu'na göre toplam 8 bin 16 lira, evdeki 12 kişiye maske ve sosyal mesafe kuralını ihlal suçundan 48 bin 600 lira olmak üzere toplam 56 bin 616 lira para cezası verildi.

Kiraladığı evi kumarhaneye çevirdi! Ceza yağdı!

'Kardeşim oturacak' diye evi 250 liraya kiraladığı öğrenlien  A.E. ise 'kumar oynatmak ve oynanması için yer temin etmek' suçundan gözaltına alındı.