Kiralar piyasa şartlarına göre belirlenmeli!

Kiralar piyasa şartlarına göre belirlenmeli! Kiralar piyasa şartlarına göre belirlenmeli!

TESK Genel Başkanı Palandöken, "Sözleşmeler Türk lirasına dönüştürülürken, kiralar piyasa şartlarına göre belirlenmeli." dedi...

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Kiralama sözleşmelerinde döviz üzerinden belirlenmiş bedellerin Türk lirasına dönüştürülmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı'nın ekonomiye olumlu yansıyacağını ifade eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kira fiyatlarının piyasa şartlarına göre belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Palandöken, dövizle yapılan sözleşmelerin TL'ye dönüştürülmesine yönelik kararın ekonomi açısından çok olumlu bir gelişme olduğunu ifade etti. 

Palandöken, TESK olarak kira sözleşmelerinde Türk lirasına dönüş çağrısını her fırsatta dile getirdiklerini söyledi. Palandöken sözlerini şöyle sürdürdü; "Bir aylık sürede sözleşmeler Türk lirasına dönüştürülürken, kiralar piyasa şartlarına göre belirlenmeli. Sözleşmeler günlük döviz kurundan değil, piyasa koşullarına göre imzalanmalı. İçinde bulunduğumuz piyasa koşullarında bu kararın uygulanması hayati önem taşımaktadır. Artık kiracılar ay sonunda döviz kurunun ne olacağını kara kara düşünmeyecek, mülk sahibi de kirasını alamamaktan endişe etmeyecek." 

Kiraların bedelleri hesaplanırken günlük döviz kurunun baz alınmaması gerektiğine dikkati çeken Palandöken, "Sözleşmeler yenilenirken piyasa koşulları çok iyi takip edilmeli. Kiraların piyasa koşullarına göre belirlenmesi kiracının da mülk sahibinin de lehine olacaktır." dedi. 

Gayrimenkul satış ve kiralamasında döviz yasağı kararı tam metni!


5 soruda gayrimenkulde döviz yasağı!

pus