29 / 05 / 2022

Kırklareli'nde 130 metruk binanın yıkımı başladı!

Kırklareli'nde 130 metruk binanın yıkımı başladı!

Kırklareli Valiliği'nce "Çevre seferberliği" kapsamında şehirde yer alan 130 metruk binanın yıkımı tamamlandı.Kırklareli Valiliği tarafından gerçekleştirilen "Çevre seferberliği" kapsamında kentte bulunan 130 metruk binanın yıkımına geçildi. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Kırklareli Vali Valisi Osman Bilgin Lüleburgaz'da yıkımı tamamlanan bir metruk binanın yıkımını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Gözyaşlarıyla yıkımı izleyen 72 yaşındaki Elfidan Yıldız ile 47 yaşındaki kızı Ümmühan Yıldız'ın yanına giden Vali Bilgin, metruk binanın, Yıldız ailesine ait olduğundan bahsetti.

Elfidan Yıldız, "Allah sizden razı olsun. Uzun zamandır buranın kazasız belasız yıkılmasını bekliyorduk, siz bize yardım eli uzattınız" şeklinde konuştu. 

Ümmühan Yıldız ise "Biz bunu kadın başımıza yıkamazdık. Beş kuruş da paramız yok yıkmak için. Sürekli binanın yıkılması için şükür namazı kılıyordum." dedi.

Vali Bilgin ise vatandaşların huzuru ve güvenliği için metruk binaların yıkıldığını açıkladı.

Bu binaların toplumda çok ciddi sıkıntılar oluşturduğunu anlatan Bilgin, imkanlar dahilinde tüm metruk binaların yıkılacağını açıkladı.

Bu tür metruk binaların valilik, belediye, muhtarlara bildirilmesini isteyen Bilgin, "Geçen yıl biz bir çocuğumuzu maalesef metruk binada cinsel istismar sonucu öldürüldüğüne şahit olduk. Bu nedenle bu binaların hızla yıkılması gerekiyor. Bakın bunlar şahsi olarak ateş bize düşmediği için belki bizi enterese etmiyor gibi görünebilir ama bugün başkasına olan, yarın bize olur. O nedenle lütfen şunu unutmayalım, sorumluluğumuzu ve bilinç düzeyini en üst düzeyde tutalım. ‘Bana dokunmaz yılan bin yıl yaşasın’ yaklaşımı asla doğru değildir." açıklamasında bulundu.