29 / 05 / 2022

Kırşehirli gazetecilere toplu konut fırsatı!

Kırşehirli gazetecilere toplu konut fırsatı!

Kırşehir'de, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde düzenlenen program kapsamında basın mensuplarına toplu konut fırsatı sağlayacak protokole imzalar atıldı.Kırşehir'de, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde düzenlenen programda basın mensuplarına toplu konut fırsatı sağlayacak protokole imzalar atıldı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Kırşehir Gazeteciler, Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti (KIRGARAT-C) tarafından Ağalar Konağı'nda gerçekleşen programda konuşan Vali İbrahim Akın, basında çalışmanın sevgi, gönül işi olduğunu söyleyerek, gazetecilerin gününü kutladı.

Bu meslekte çalışanların görevlerini zor şartlarda, büyük fedakarlıklarla yerine getirdiğinin altını çizen Akın, "Basın mensuplarımız, görev yaptıkları yerde toplumumuzun gözü, kulağı, dilidir. Toplumun sorunları, bilinmesi gereken gelişmeler basın aracılığıyla kamuoyuna duyurulur. Bizler de haberlerinizi ilgiyle takip ediyor, sizlerin tespit ettiği konuları dikkatle inceliyoruz. İlimiz basını yapıcı, yol gösterici, olgun bir tavırla haberlerini yapmaktadır. Bu nedenle hepinize teşekkür ediyor, gününüzü kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Basın mensupları için merkez Kayabaşı Mahallesindeki  TOKİ  alanında 23 konutu satışa sunduklarını söyleyen Yanık, şu ifadeleri kullandı: "Cacabey Meydanı'ndaki ışıklı panonun günlük yerel gazete yayınlayan gazetelere verilmesini istiyoruz. Yine Cacabey Meydanı'nda bulunan taksi kulübesinin yanına ya da bankamatiklerin yanına ve ayrıca Neşet Ertaş Kültür Merkezinin içerisinde bir oda verilmesi faydalı olacaktır. Ulusal ve yerel muhabirlerimizin hızlı ve çabuk bir şekilde ajanslarına ve gazetelerine zaman kaybı olmadan haber geçebilmelerini istiyoruz."

Konuşmaların ardından, basın mensuplarına toplu konut fırsatı sağlayacak "basın evleri"nin satışı için KIRGARAT-C Başkanı Sait Yanık, TOKİ toplu konut uzmanı Hüseyin Ayhan, Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim tarafından protokol imzalandı.