Kızılbük GYO’nun halka arzında ön talep toplanıyor!

Kızılbük GYO’nun halka arzında ön talep toplanıyor!


Türkiye’nin en büyük 2. GYO’su Ticari Gayrimenkul Uzmanı Servet GYO ve Türkiye’nin 3. büyük GYO’su Sinpaş,  Turizm ve Devre Mülkte Uzman şirketi Kızılbük GYO için halka arz sürecini başlattı.


Gayrimenkul sektörünün önemli oyuncularından Sinpaş'ın  Sinpaş, turizm ve devre mülk alanında faaliyet göstermek üzere kurduğu Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'yi (Kızılbük GYO) için arz süreci başladı.

Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Şirket) paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasıyla birlikte  180 gün boyunca hesaplarında tutan pay sahiplerine, 180 günün sonunda hesaplarında yer alan en düşük şirket payı miktarı hesaplanmak üzere; yüzde 15 bedelsiz Bonus (Ek) Pay verilecek. Bonus Pay olarak yatırımcılara verilen paylar, şirket paylarının Borsa’da işlem gördükten bir yıl süreyle Borsa’da satışa çıkarılmayacak.

Sinpaş GYO ve Kızılbük GYO projelerinde yüzde 20 indirim şansı

Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Şirket) paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasıyla beraber 180 gün boyunca hesaplarında tutan pay sahiplerine: hesaplarında yer alan pay miktarı üzerinden hesaplanmak için Sinpaş GYO ve Kızılbük GYO projelerinde konut ve devre mülk alımları için yüzde 20 indirim çeki verilecek.

Kızılbük GYO’nun halka arzında ön talep toplanıyor!

Sinpaş Kızılbük Welnnes Thermal otellerinde yüzde 40 indirim çeki

Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Şirket) paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasıyla beraber 90 gün boyunca hesaplarında tutan pay sahiplerine Thermal Resort Otel konaklamalarında yüzde 40 indirim çeki  verilecek.

Lider ve eş lider aracı kurumlar dahil 32 aracı kurumun bulunduğu bir konsorsiyum ile gerçekleştirilecek halka arzda ek satış hariç şirketin halka arz sonrası halka açıklık oranının yüzde 25'e ulaşması bekleniyor.

"Turizm sektörüne yenilikler katacağız"

Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik, “Sinpaş, 47 yıllık tecrübesiyle gayrimenkul sektöründe itibarın ve güvenilirliğin simgesidir. Bu deneyimi Kızılbük GYO ile turizm sektörüne yenilikler katarak büyüteceğimiz, ülkemiz turizm sektörünün gelişmesine ve çeşitlendirilmesine katkı sunacağımız yeni bir döneme giriyoruz. Turizm, otelcilik ve devre mülk alanında uzmanlaşmış şirketimizi halka arz ediyoruz, çok heyecanlıyız. Kızılbük GYO halka arzının, Türkiye’de yıl içinde gerçekleşecek büyük halka arzlarından biri olmasını bekliyoruz” dedi.

Kızılbük GYO’nun halka arzında ön talep toplanıyor!

Gayrimenkuldeki uzmanlığımızı turizme taşıyoruz

Tümü Sinpaş’ın bağlı ortaklığı olan Kızılbük GYO’nun ortak satışı yöntemiyle gerçekleşecek olan halka arzından kazanılacak gelirin öncelikle Sinpaş’ın sermaye yapısını güçlendirmek için kullanılacağı söyleyen Çelik; “Kızılbük GYO, Yatırımcılarına sadece bir hisse değil aynı zamanda pandemi sonrası önemi daha da iyi anlaşılan İyi Yaşam konseptli, ömür boyu tatil imkanı sağlamaktadır. Kızılbük GYO’ nun ilk projesi, Marmaris’teki Kızılbük Thermal Wellness Resort. Burası, içerisinde yer alan devre mülk üniteleri, alışveriş ve yaşam alanları, 5 yıldızlı otel, termal SPA, ticari alanlar ve diğer donatılarıyla kendi içinde tüm ihtiyaçların karşılanabileceği nitelikte tasarlanmış karma kullanımlı proje. Kendine özel koyları, termal suların ve kızıl kumların içinde yükselen, iç ve dış pazara yönelik, kriterleri uluslararası standartlarla belirlenmiş çok özenerek inşa ettiğimiz bir konsepti var.  Kızılbük GYO olarak orta ve uzun vadede Kızılbük proje konseptini zincirleştirerek termal kaynakları ve sağlık ile öne çıkan Denizli, Bursa, Balıkesir, Bolu ve Afyon gibi hedef pazarlarımıza da götürmeyi planlıyoruz.” dedi.

Kızılbük GYO'nun halka arzına SPK'dan onay!

Cansu Yılmaz/Emlakkulisi.com