Knauf Arena 3-7 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi!

 Knauf Arena 3-7 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi! Knauf Arena 3-7 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi!

Knauf’un 10 bin metrekarelik Arena’sı göz kamaştırdı, 15 kilometrelik RGB LED ile parladıKuru yapı sektöründe bir firmanın tek başına düzenlediği en büyük etkinlik olan Knauf Arena sona erdi. Beş gün süren ve büyük ilgi gören Knauf Arena için 72 tır malzeme kullanıldı. 10 bin metrekareye yayılan etkinlik alanı 15 kilometrelik RGB LED ile donatıldı. 


Kuru yapı sistemlerinde dünyanın lider kuruluşlarından Knauf’un 3-7 Ekim tarihlerinde CNR Expo İstanbul’da düzenlediği Knauf Arena, yapı sektöründen ve tüketicilerden büyük ilgi gördü. Knauf’un 10 bin metrekarelik alanda tek başına gerçekleştirdiği etkinlik için 72 tır malzeme montajlandı. 


Kurulumu 8,5 günde tamamlanan Knauf Arena’nın yapımında kullanılan 15 kilometrelik RGB LED ışıklandırma sistemiyle çok özel bir yapı evreni yaratıldı. 8 bin metrekare PVC, 6 bin metrekare renkli PVC, 8 bin metrekare alçıpan, 5 bin metrekare OSB ve 74 ton hafif çelik ile inşa edilen Knauf Arena, 4.500 metrekare gergi tavanla kaplandı. 2.600 metrekare dijital baskılı görselle çevrelenen etkinlik alanının 310 metrekarelik LED ekran alanında 52 LED ekrandan kesintisiz yayın yapıldı.


Çarpıcı teknik gösteriler

Knauf Arena’da 1.200’ü aşkın ürün, 150’den fazla sistem ve 24 farklı dayanım performansı sergilendi. Etkinlik süresince, Knauf’un sunduğu iç cephe kuru yapı sistemleri, dış cephe kuru yapı sistemleri, modüler tavan sistemleri, mantolama ve çimento bazlı sistemler, sıva ve harç makine sistemleri, yapı market ürünleri ve proje hizmetleri, farklı fonksiyon alanlarında ayrıntılı olarak tanıtıldı. Knauf bayilerinin de hizmetlerini tanıtma fırsatı bulduğu etkinlikte, canlı performans ve demo alanlarında ısı ve ses yalıtımı, yangın emniyeti ve deprem dayanımı konularıyla ilgili gösteriler yapıldı. 


Keyifli sosyal etkinlikler

Knauf Arena, dünya şampiyonu Boğaziçi Caz Korosu’nun konserleri, ışık ve ses gösterileri, Necmi Yapıcı sunuculuğunda gerçekleşen yarışma ve şovlar ile keyifli sahnelere ev sahipliği yaptı. Knauf Arena’ya dünyaca ünlü müzik grubu Bond’un yanı sıra Galatasaraylı futbolcular Sercan Yıldırım, Engin Baytar, Sabri Sarıoğlu ve Ufuk Ceylan da konuk oldular. 


Türkiye’de bir ilk

Knauf Satış ve Pazarlama Direktörü Savaş Güzelküçük, yapı dünyasını İstanbul’da buluşturan Knauf Arena ile ilgili olarak şunları söyledi: “80 yıldır kuru yapı sektörüne öncülük eden şirketimiz, Knauf Arena ile bir kez daha sektörde bir ilke imza attı. Markamızın DNA’sında var olan akılcılık ve geleceğe şekil verme tutkusuyla tasarladığımız Knauf Arena, yalnızca sektör profesyonelleriyle değil, tüketicilerle de bir araya gelmemizi sağladı. Bu sayede, yapıyla ilgili sorunu olan herkese çözüm önerileri sunma fırsatı bulduk. Knauf Arena’nın, Türk yapı sektöründe çıtayı yükselteceğine ve ülkemizin uluslararası platformlardaki saygınlığını artıracağına inanıyoruz.”


2,5 kilometre tras, 1,2 kilometre section ve 732 florasanın kullanıldığı Knauf Arena’nın söküm işlemleri 1,5 gün sürdü. Knauf Arena hakkında ayrıntılı bilgiye www.knaufarena.com adresinden ulaşılabiliyor.