Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bazı taşınmazları satışa çıktı!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bazı taşınmazları satışa çıktı! Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bazı taşınmazları satışa çıktı!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bazı taşınmazları, Kocaeli 4. İcra Dairesi tarafından satışa çıkarıldı.Sözcü gazetesinden Uğur Enç'in haberine göre, Kocaeli İzmit Körfez Mahallesi'nde mülkiyeti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait tarla ve üzerindeki taşınmazları Kocaeli 4. İcra Dairesi satışa çıkardı. Satışın, belediyenin borçlarına karşılık icralık olduğu belirtildi. 482 ada, 6 parselde kayıtlı olan tarla ve taşınmazlar için belirlenen muhammen bedel 82 bin 423 bin TL. Söz konusu icra satışı için 19 Kasım 2018 Pazartesi günü açık artırma yapılacak. 


Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li meclis üyesi Orhan Tanış, “Satışa çıkarılan parsel üzerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı girişinde olan binalar, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı girişinde olan bina, Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı girişindeki binalar, tenis kortları gibi yapılar da yer alıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait bir mülk neden icra yolu ile satışa çıkar? Belediyenin kime, ne borcu vardır da ödememiştir? Satışa çıkarılan bu arazi üzerinde bulunan Fen İşleri Daire Başkanlığı ve diğer binalar ruhsatlı mıdır?” diye konuştu.