29 / 06 / 2022

Kocaeli Büyükşehir'den ev yardımı!

Kocaeli Büyükşehir'den ev yardımı!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yardım elini uzattığı 65 yaşındaki Mümin Karaaslan’a yeni prefabrik ev inşa ediliyor.İzmit Kaynarca Köyü’nde yaşayan 65 yaşındaki Mümin Karaaslan’ın evi çeşitli nedenlerden dolayı hasar gördü. Çağdaş Kocaeli Gazetesi'nde yer alan habere göre; Mümin Amca oturulamayacak bir durumda olan evi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulundu. Büyükşehir Belediyesi Mümin Amcanın talebini karşılıksız bırakmadı. Devletin şefkat elini Mümin Amcaya uzatan Büyükşehir Belediyesi kendisi için yeni prefabrik bir ev inşa etmek için çalışmalara başladı.

REFAKAT HİZMETİ

Mümin Amca, Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne yaptığı prefabrik yardım talebinin onaylanmasıyla beraber yeni evi tamamlanana kadar Barınma, Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezinde misafir edilecek. Kalp ve akciğer hastalığı olan Mümin Amca, düzenli olarak Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde kontrole gidiyor. Kimsesi bulunmayan Mümin Amca’ya Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından devam edilen “Geniş Ailem” projesiyle yardım edilip refakat hizmeti veriliyor.

‘KALACAK YERİM YOKTU’

Büyükşehir Belediyesi’ne ev için yardım istediğini söyleyen Mümin Karaaslan; “Köydeki evim çok perişan durumdaydı. Yatılacak bir durum yoktu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesine müracaat ettim. Allah razı olsun bana sahip çıktılar. Şimdi harap haldeki eski evim yıkılacak, yerine yeni bir ev yapılacak. Evim yıkılacağı için kalacak yerim yoktu. Beni de bu süreçte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Barınma Merkezi’ne yerleştirdiler. Buradan çok memnunum. Bir ev ortamında. Bizimle güzel ilgileniyorlar” açıklamasında bulundu. 

‘BANA AİLE ŞEFKATİ GÖSTERDİLER’

Karaaslan, “Belediye’nin bana yaptığı yardımları ben kimseden görmedim. Kalp ve akciğer hastasıyım. Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görüyorum. Okuma yazmam çok iyi değil. Bu süreçte bana yine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi personeli refakat etti. Beni Barınma Merkezi’nden alıp hastaneye götürdüler. Belediye personelinin bana yardım etmesi çok güzel bir hizmet. Hastaneye refakat sırasında bana kendi ailesinden biriymişim gibi muamele ediliyor. Gördüğüm hizmeti kendi ailemden görmedim. Başta Belediye başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın olmak üzere tüm Büyükşehir personeline teşekkür ediyorum” diye konuştu.