13 / 08 / 2022

Kocaeli Büyükşehir'den ihtiyaç sahibi vatandaşa prefabrik ev yardımı!

Kocaeli Büyükşehir'den ihtiyaç sahibi vatandaşa prefabrik ev yardımı!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ve barınamayacak durumda olan vatandaşlara prefabrik ev yardımı yapıyor.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ihtiyaç sahiplerinin her alanda yanında olmayı sürdürüyo. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, bu kapsamda ihtiyaç sahibi ve barınamayacak durumda olan vatandaşlara prefabrik konut yapılıyor. 71 yaşındaki Cadiye teyze de tek başına yaşadığı mezbelelik şeklindeki konutundan yeni konutuna kış girmeden kavuştu.

BAŞVURUSU KABUL EDİLDİ


Kandıra ilçesi Döngelli köyünde yalnız yaşayan Cadiye Albayrak, evinin çok eski olmasından dolayı barınma problemleri yaşıyordu. Tek başına konutta oluşan tamirat gerektiren hasarlarla başa çıkamayan ve kış şartlarından dolayı daha da ağırlaşan hasarlar Cadiye Albayrak’ı zor duruma soktu. 71 yaşındaki Cadiye Albayrak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesine başvuru yaptı.

GEREKLİ İNCELEMELER YAPILDI


Cadiye Albayrak’ın başvurusundan sonra Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı uzman ekiplerince gerekli incelemeler yapıldı. Evin durumunun oturulamayacak durumda olması Albayrak’ın başvurusuna olumlu cevap olarak döndü. Harabe durumundaki ev yıkılarak yerine prefabrik konut yapıldı.

“KIŞ ÖNCESİ YENİ EVİME KAVUŞTUM”


21 metrekare prefabrik evine kavuşan Cadiye Albayrak; “Eski evimde bakımsızlıktan dolayı çok fazla hasarlar oluşmaya başlamıştı. Tek başıma yaşadığımdan dolayı bunlara müdahale edemedim. Evimin zemini de kaymaya başladı. Büyükşehir Belediyesine başvuruda bulundum. Gelip evime baktılar ve bana prefabrikten yeni bir ev yaptılar. Allah razı olsun belediyemiz derdime hızır gibi yetişti” diye konuştu.