Kocaeli'ye 47 proje ile 286 milyon TL'lik yatırım!

Kocaeli'ye 47 proje ile 286 milyon TL'lik yatırım!Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli'ye 47 proje ile 286 milyon TL'lik yatırım yapıldığını söyledi.


 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Anadolu İmam Hatip Lisesi için yapılan spor salonunundaki inşaat çalışmalarını denetledi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, okullara spor salonu projesi kapsamında yapılan çalışmaların çok önemli olduğunu belirtenKaraosmanoğlu, “Kocaeli’nde spor ve farklı alanlarda 47 proje ile 286 milyonluk yatırımımız sürüyor. Bir bir hayata geçirdiğimiz bu projeler kentimizin ihtiyaçlarına cevap verecek” diye konuştu.

“KENTİMİZE YENİ SOLUK GETİRECEK”

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un da yer aldığı incelemede, Büyükşehir Belediyesi olarak pek çok okula spor salonu kazandırdıklarını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bu kapsamda Derince Anadolu İmam Hatip Lisesi için yapılan spor salonunun da inşasını yerinde gördük. Salonun inşasında önemli bir aşama geride kaldı. Vatandaşımızın hizmetine açacağımız bu spor salonunda 7’den 77’ye herkes faydalanacak” diye konuştu. Kocaeli’nde sosyal hayata direkt etki eden tesislerin öneminde de bahseden Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli Kongre Merkezi, Gebze Gençlik merkezi ve Karamürsel Yarı Olimpik Havuz gibi tesislerimiz tamamlandığında halkımızın hizmetinde olacak. Bu tesislerimiz her an canlı ve verdiği hizmetle kentimize yeni soluk getirecek” dedi.