Kocasinan sahil yolunda 3. etaba başlandı!

Kocasinan sahil yolunda 3. etaba başlandı! Kocasinan sahil yolunda 3. etaba başlandı!

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Yamula Baraj Gölü etrafında devam eden Sahil Yolu’ nda 2. etap Çevril'i bitirerek 3. etap Taşhan' a başladıklarını söyledi...
Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Yamula Baraj Gölü etrafında devam eden Sahil Yolu’nda 2. etap Çevril'i bitirerek 3. etap Taşhan'a başladıklarını söyledi. 


Yıldız, 75-80 kilometre göl uzunluğu, 82 milyon metrekare de göl alanıyla Yamula Barajı’nın Kayseri'nin denizi olduğunu vurguladı. Yıldız, "Kayseri Sahil Yolu’nda 2. etabı da tamamladık. Sahile ulaşım için yeni bir alternatif oluştururken; süre ve mesafeyi de kısalttık. Uzun zamandan beri kar yağmadığı için kış şartları bahara dönüştü. Biz de bunu fırsata dönüştürüp kepçe ve greyderlerimizle çalışmalara kaldığımız yerden başladık. Kayseri Sahil Yolu’nda Çevril-Taşhan 3. etabına girdik." dedi. 


Başkan Bekir Yıldız, Sahil Yolu'nun Ebiç, Dadağı, Kemer, Emmiler, Taşhan, Çevril ve Kuşçu'yla birlikte 7 mahalleden geçeceğini hatırlatarak, "12 metre genişliğinde ve 32 kilometre uzunluğunda olması planlanan Sahil Yolu'nun maliyeti 12 milyon doları bulacak. Sahil Yolu'na mesire alanları, parklar, dinlenme yerleri yapacağız. Kayseri deniz kenarında gezecek, deniz kıyısında yürüyecek. Kayseri'yi denizden sonra sahil yoluna da kavuşturduk.” diye konuştu. 


Beyaz Gündem