Konut kredisinde güncel teklif fırsatları!

Konut kredisinde güncel teklif fırsatları!

Kredi faizlerinde bankalar tarafından sunulan güncel teklif fırsatları devam ediyor. Dünyanın birçok ülkesini etkisi altına alan koronavirüsün ardından piyasalarda da hareketli dakikalar yaşanıyor.Kredi faizlerindeki son durum ve yaşanan gelişmeler yüz binlerce vatandaş tarafından merak ediliyor. Konut almayı düşünenler kredi faiz oranlarını araştırılıyor. Kredi faiz oranlarında yaklaşık sekiz aylık sürece bakıldığında pek çok bankanın çeşitli avantajlar sunduğu ve on binlerce kişinin ise kredi başvurusunda bulunduğu izleniyor. Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre; aynı zamanda kredi çeken vatandaşlar hangi bankalarda ödemelerin ertelendiğini araştırıyor. Henüz kredi çekmemiş ve başvuru yapmayı düşünenler ise kredi faiz oranlarını merak ediyor.

GÜNCEL KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

ZİRAAT BANKASI

Konut: 0.94 (Ziraat Bankası sıfır konut kredisi faiz oranı 0.79 olarak belirlenmiştir.)

VAKIFBANK

Konut: 1.05 (Vakıfbank sıfır konut kredisi faiz oranı 0.79 olarak belirlenmiştir.)

HALKBANK

Konut: 0.94 (Halkbank sıfır konut kredisi faiz oranı 0.79 olarak belirlenmiştir.)

DENİZBANK

Konut: 1.69

GARANTİ BANKASI

Konut: 0.99

İŞ BANKASI

Konut: 0.95

ING BANK

Konut: 0.94

TEB

Konut kredisi: 0.97

YAPI KREDİ

Konut: 1.09

QNB FİNANSBANK

Konut: 1.23

AKBANK

Konut: 0.97

HANGİ BANKALAR KREDİ ÖDEMELERİNİ ERTELEDİ?

Ziraat Katılım Bankası: Ziraat Katılım Bankası, ticari ve bireysel müşterilerin 31 Mart'a kadar ödenmesi gereken taksit, kar payı ve anapara ödemelerini erteledi.

Vakıfbank: VakıfBank, müşterilerinin virüs salgını sürecini mali açıdan en az hasarla atlatabilmesi için 9 maddelik destek paketini devreye aldı.

Halkbank: Halkbank, kamu bankası misyonuyla başta esnaf ve KOBİ'ler olmak üzere tüm müşterilerine kesintisiz hizmet etmeye devam ediyor. Banka "Finansal İstikrar Kalkanı" kapsamındaki tedbirlerini açıkladı.

İş Bankası: Türkiye İş Bankası, ülkemizde de yayılım gösteren ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen koronavirüs salgını sonucunda devreye aldığı ekonomiye destek paketini açıkladı.

QNB Finansbank: QNB Finansbank'ın yaptığı açıklamada, kredi kullanan bireysel ve tüzel müşteriler, ödeme sıkıntısı çekmeleri halinde bankaya başvurup kredi anapara, faiz ve komisyon ödemelerini 3 ay öteleyebilecek.

Vakıf Katılım: Vakıf Katılım'ın yaptığı açıklamaya göre, vakıfların paylaşım kültürünü kamunun gücüyle birleştirerek katılım finans dünyasına yeni bir soluk getiren Vakıf Katılım, kovid-19 virüsüyle mücadele kapsamında "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketini destekliyor.

Denizbank: DenizBank, Koronavirüs salgınının ekonomik koşulları zorlaştırarak müşterileri üzerinde oluşabilecek kısa vadeli finansal sorunların aşılması amacıyla talep olması durumunda 30 Nisan'a kadar anapara, faiz ve taksit ödemelerinde 3 aya kadar öteleme kararı aldığını açıkladı.

ŞekerBank: Sağlık sektöründe ücretli olarak çalışanların; mevcut bireysel kredi ve kredi kartı borçları talep etmeleri durumunda Haziran ayına kadar ertelenecek.

TEB: Kredi kullanan bireysel ve tüzel müşteriler, yaşanan salgın nedeniyle ödeme sıkıntısı çekmeleri şeklinde başvuru yapıp, 30 Nisan'a kadar olan anapara ve faiz ödemelerini aynı koşullarla 3 ay öteleyebilecek.

Albaraka: Bütün bireysel ve ticari müşterileri talep etmeleri halinde, 30 Nisan 2020 tarihine kadar olan finansman taksit ödemeleri haziran ayına ötelenecek.

Alternatif Bank: Tüzel ve bireysel müşterilerinin talep etmeleri durumunda 30 Nisan'a kadar olan kredi ana para, faiz ve taksit ödemelerini mevcut koşullarla 30 Haziran'a kadar öteleyecek. 30 Nisan tarihine kadar internet ve mobil bankacılık üzerinden EFT ve havale işlemleri ücretsiz verecek.

Bankaların konut kredisi erteleme faizleri ne oldu?

Koronavirüsün konut kredilerine etkisi ne oldu?

Sıfır ve ikinci elde en uygun konut kredisi faizi ne oldu?