Ev almak isteyenler dikkat! Konut kredisi güncel faiz oranları!

Ev almak isteyenler dikkat! Konut kredisi güncel faiz oranları!

Ev veya konut satın almayı düşünenler güncel faiz oranlarını merak ediyor. Peki şu anda en düşük faizi hangi banka veriyor? Sıfır konut ve ikinci el konut kredisi faizleri ne kadar? İşte tüm merak edilenler...


Ev veya konut satın almayı düşünenler güncel faiz oranlarını araştırıyor. Koronavirüs salgını nedeni ile kamu bankaları faiz oranlarında fırsatlar sunuyor. İşte Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Türkiye İş Bankası güncel faiz oranları...

Konut Kredisi Faiz Oranları 

Türkiye Finans Katılım Bankası: Yüzde 89
Yapı Kredi Bankası: Yüzde 89
ING Bank: Yüzde 89
Ziraat Bankası: Yüzde 94
Halk Bankası: Yüzde 94
ICBC Bankası: Yüzde 94
Garanti BBVA Bankası: Yüzde 1,02

Özel Bankalarda Faiz İndirimleri Hızlandı 

Pandemi salgını sonrasında ekonomide yaşanan olumsuz etkileri nedeniyle bir çok özel banka Mart başında konut kredisi faizlerinde artışa yönelmişti. Politika faizlerindeki indirimler ve bankacılık sistemine yönelik kararlar sonrası özel bankalar yeniden faizlerini düşürdü.

Nisan sonunda Garanti BBVA, Kuveyt Türk, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), İNG ve Yapı Kredi Bankası ile başlayan konut kredisi faiz indirimleri Mayıs ayında da sürüyor.

Mayıs ayının ilk haftasında İNG, Kuveyt Türk Bankası, Türkiye Finans Bankası ve Garanti BBVA bir kez daha faiz indirimi gerçekleştirdi. Ayrıca kamu bankalarının enflasyon endeksli faiz oranları TÜFE’de yaşanan düşüşe bağlı olarak düşüş kaydetti.

En düşük konut kredisi faizi kamu bankalarının sıfır konutlara sunduğu yüzde 0.79 olurken, ikinci el konutta ise İNG, Kuveyt Türk, Türkiye Finans ve Yapı Kredi Bankası’nın uyguladığı yüzde 0.89’a düşüş kaydetti.

Bankalardan 250.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin 7 yıl vadede aylık taksitleri 4.200 TL oluyor. Vade sonunda yapılan toplam geri ödeme ise 358.000 TL’ ye denk geliyor. 

Kamu bankalarının konut kredisi faizleri Mayıs’ta düştü!

Konut kredisi faiz oranları Mayıs 2020'de ne oldu?

Mayıs 2020 konut kredisi faiz oranları!