Çukurova Balkon

Konut satışında uygulanan 3 büyük kampanya 31 Ekim’de bitiyor!

Konut satışında uygulanan 3 büyük kampanya 31 Ekim’de bitiyor! Konut satışında uygulanan 3 büyük kampanya 31 Ekim’de bitiyor!

Konut sektöründe vatandaşın kolay ev sahibi olması amaçlanan devlet destekli büyük kampanyalar 31 Ekim’de bitiyor. Konut sektörü, doların artmasıyla birlikte artan maliyetlerin ve yükselen faizlerin daire fiyatlarına yansıtılmadığı son fırsat haftasına giriyor...


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Konut sektörünü canlandırmak ve konut almak isteyenler için Mayıs ayından bu yana devam eden cazip kampanyalar için son tarih 31 Ekim. Farklı kampanyalarla vergi ve faiz oranlarında ciddi indirimler 5 aylık süre boyunca devam etti.

İlk kampanya Mayıs ayında devlet tarafından KDV’de ve tapu harcında uygulanan indirimlerle geldi. Bu sayede konut alacakların masraflarında ciddi düşüş oranları yaşandı. Diğer bir kampanya ise İmar Barışı oldu. Bu kampanya, ilk ve son kez devlet tarafından uygulamaya konuldu. Yaklaşık 6-6.5 milyonluk bir başvuru yaşanan kampanyada bankalar, yükselen kredi faizlerine rağmen indirimli faiz oranları ile sundukları kredilerle destek sağladı. Bir diğer kampanya da Emlak Konut öncülüğünde gerçekleşen düşük faizli konut kredisi kampanyası oldu.  Bu üç kampanyanın son haftası yaşanıyor. 31 Ekim tarihi itibariyle bitecek kampanyalar, yükselen maliyetler ve faizlere rağmen bu dönemde kaçırılmaması gereken fırsatlar sunuyor. 

Hasan Sever İnşaat, bu kampanyaları yükselen faizlerin ve inşaat maliyetlerinin yansıtılmadığı son fırsat haftası olarak nitelendirdi. 

Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz Hasan Sever İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sever, “Konut sektöründe beş aydır devam eden devlet destekli kampanyalar oldukça ilgi gördü. Bu fırsatlar için yükselen faizleri ve maliyetlerimizi yansıtmadığımız son fırsat haftasına giriyoruz. Doların yükselmesinden dolayı yaşanan maliyet artışını hali hazırda satışlarımıza yansıtmadık. Hasan Sever İnşaat olarak başından beri kampanyaya destek veriyor ve vermeye devam ediyoruz. Ayrıca satışlarımızda sıfır faizli kredi avantajıyla cazip ödeme koşulları sunuyoruz.” şeklinde konuştu. KDV indirimi ve düşük faizli kredi imkanlarının alıcılar için cazip olduğunu dile getiren Sever, “Bu kampanyalar ve sağlanan imkanlar konut yatırımcıları ve konut sahibi olmak isteyenler için oldukça cezbedici. Son haftasına girdiğimiz şu günlerde kaçırılmayacak fırsatlar sunuluyor. Bir de yükselen maliyetlerimizi satış fiyatlarına yansıtmadığımız bu dönemi düşünecek olursak değerlendirmek için geç kalınmaması kanaatindeyim.” diyerek konut alacakların geç kalmaması temennisinde bulundu.

5 soruda tapu harcı indirimi 2018!

5 soruda iş yerinde KDV indirimi 2018!

5 soruda konutta KDV indirimi 2018!

15 soruda Türkiye için kazanç vakti kampanyası!