Çukurova Balkon

Konut tercihinde kriterler nasıl değişti?

Konut tercihinde kriterler nasıl değişti? Konut tercihinde kriterler nasıl değişti?

ISKOOP Başkanı İbrahim Güler, konut isteklerinin değiştiğini, küçük konut yerine geniş ve lüks konut istendiğini söyledi.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Isparta Kooperatifler Birliği (ISKOOP) Başkanı İbrahim Güler, konutların genişliğindeki tercihlerin 120 metrekarenin üzerine çıktığını belirtti. Kooperatiflerin 100 metrekarenin altında ev yapmadığına işaret eden Güler, "Çünkü konutların genişliğindeki tercihler 120 metrekarenin üzerine çıktı. 'Tek göz olsun, yeter ki kafamı sokacak yuvam olsun' isteği artık 'lüks, rahat, konforlu olsun' isteğine dönüştü" dedi.

Isparta'da kooperatif anlayışıyla yapılan evlerin planlı ve ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte olduğunu ifade eden Güler, şöyle konuştu: "Isparta'da kooperatifçilik anlayışı yerleşti. Artık insanlar daha düzenli ve planlı mekanlarda oturmak istiyor. Bu konuda da kooperatif yoluyla yapılan konutlar tercih ediliyor. Çünkü insanların ihtiyaçlarına daha rahat cevap verebilecek nitelikte konutlar yapılıyor."Güler, ekonomideki sıkıntıların inşaat sektörüne de doğrudan yansıdığını, konut taleplerinin azaldığını" söyledi.