Konutta Mimarlık Oscar'ı Levent Loft'un

Konutta Mimarlık Oscar'ı Levent Loft'un


Cityscape 2008 Mimarlık Ödülleri sahiplerini buldu.


Trump Organization, Nakeel, EMAAR, MERAAS, Jones Lang LaSalle, Dubai Properties, Merrill Lynch Investment, Morgan Stanley gibi dünyanın en büyük yatırımcılarının desteği ve katılımı ile en etkin uluslararası emlak yatırımcıları buluşması olan, 40 ülkeden 410 firmanın yer aldığı  Dubai Cityscape Uluslarasası Gayrımenkul Yatırım ve Gelişim Fuarı 6-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi. Uluslararası yatırımcı ve mimarları bir araya getiren bu büyük organizasyonda, fuar ve konferanslar 140 ülkeden 60.000'den fazla ziyaretçi ile büyük ilgi gördü. 

Organizasyon kapsamında düzenlene Cityscape 2008 Mimarlık Ödülleri yarışmasında toplam beş dalla değerlendirme yapıldı.

Yarışmanın jürisini RIBA (İngiliz Kraliyet Mimarlar Birliği) Başkan  Yardımcısı Johm Assael, Sharjah Amerikan Üniversitesi Dekanı Dr.Fatih Rifki, Sharjah Amerikan Üniversitesi öğretim üyesi Dr. George Katodrytis  ve Türkiye'den World Architecture Community Başkanı  Dr. Suha Özkan oluşturdu. 

Değerlendirmeler mimarlık kültürüne katkı, yenilik ve tasarım gücü, insana, dünyaya ve içinde bulunduğu bağlama saygı,  çevreye duyarlılık ve uygunluk kriterlerine göre yapıldı.

Üç Ayrı Proje İle Büyük Ödüle Layık Görülen Tek Mimarlık Ofisi Tabanlıoğlu
 
Dünyanın önde gelen mimari gruplarının 350 projesinin altı  ayrı dalda ve üç jüri özel ödülüyle değerlendirildiği yarışmada Tabanlıoğlu'na ait üç proje büyük ödül aldı.  Tasarımı ve mimari projesi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından yapılan Levent Loft “Konut ” dalında, Doğan Medya Center Ankara, “Ofis Yapısı ”  dalında büyük ödüllere hak kazandılar.
Tabanlıoğlu-EAA ortak projesi Zorlu Center ise  jüri değerlendirmesiyle en iyi “Master Planlaması” seçilerek özel ödüle layık görüldü. Bu büyük yarışmanın ödülleri 6 Ekim akşamı Grand Hyatt Dubai ‘de  700 davetlinin katıldığı törende sahiplerini buldu.