Konya Büyükşehir'den yeni köprülü kavşak!

Konya Büyükşehir'den yeni köprülü kavşak!Konya Büyükşehir Belediyesi, Aksaray Yolu Organize Sanayi girişine yapılacak köprülü kavşağın temelini törenle attı.Konya Büyükşehir Belediyesi, Aksaray Yolu Organize Sanayi girişine yapılacak köprülü kavşağın temelini törenle attı.


Törenin açılışında konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 15 Temmuz’da yapılan darbe girişiminin ardından milletin vatanı, dini, inancı için gözünü kırpmadan şehadete nasıl gidebileceğinin örneklerini verdiğini söyledi.


15 Temmuz’dan sonra sloganlarının “Gündüz iş, gece nöbet” olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, “Millet olarak teyakkuzu devam ettiriyoruz. Ülkemizin Büyük Türkiye hedefi için hep birlikte çalışırsak başarıya ulaşırız. Konya olarak sanayicimizle, iş adamlarımızla, kurum ve kuruluşlarımızla, 32 belediyemizle Cumhurbaşkanımızın gösterdiği istikamette hep birlikte yürümeye devam ediyoruz. Konya’mıza, son yıllarda kazandırdığımız anıtsal eserlere katkı yapmaya devam ediyoruz. Konya olarak laf değil, iş üretiyoruz. Konyalılar olarak, Konyalı belediyeler olarak, yatırımcı kuruluşlar olarak Lider Ülke Türkiye hedefine en büyük desteği her zaman verdik, vermeye de devam edeceğiz” dedi.


Konuşmasında bugüne kadar yapılan yatırımları özetleyen Başkan Akyürek, “Sadece bu bölgeye yaptığımız yatırımların sayısı 25-30’u buldu. Hamdolsun Konyamız büyük bir değişim ve gelişim içinde. Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisi olan Konyamız Türkiye’nin yükselişine katkı yapmakta. Bu katkıyı hep birlikte, Konyalı hemşerilerimizle, kurum ve kuruluşlarımızla artıracağız, güçlendireceğiz” diye konuştu.


Aksaray Yolu Köprülü Kavşağı ile Konya’nın şehir girişlerindeki önemli bir açığın kapatılacağını vurgulayan Başkan Akyürek, çalışma ile Aksaray Yolu Köprülü Kavşağı’ndan itibaren yolun sağlı sollu bitkilendirilip örnek hale geleceğini söyledi. Başkan Akyürek köprülü kavşağın Konyalılara, sanayicilere ve ülkemize hayırlı olmasını temenni etti.


Konya Sanayi Odası Başkan Vekili Mustafa Veli Tekelioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e 15 milyon liralık köprülü kavşak yatırımı ve tüm yatırımlardan dolayı teşekkür etti. Katılımcılara Türkiye’nin 3. büyük OSB’si haline gelen Konya OSB hakkında bilgi veren Tekelioğlu, “Konya Organize Sanayi Bölgesi 4. genişleme hamlesini tamamladı ve 23 milyon metrekare ile Türkiye’nin 3. büyük organize sanayi bölgesi haline geldi. Şu anda bölgemizde 550 firma üretim yapıyor ve 38 bin kişiye istihdam sağlanıyor” dedi.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun da “Bir tarafta köprüler yapan bir zihniyet var, diğer tarafta milletle köprüleri atan bir zihniyet var. Biz milleti birbirine bağlamak için köprüler yapıyoruz” dedi. Sorgun, “Aslında bütün fark, bütün sır burada. Bir tarafta yapanlar, bir tarafta imha edenler. Bunların adının ne olduğu önemli değil. Dün vardı, bugün var, bunlar yarın da olabilir. Bir tarafta milletin hizmetinde olanlar, diğer tarafta milletine ihanet edenler. Biz bunlara şaşırmıyoruz. Fetö’nün ipiyle kuyuya inilmez. Örümcek ağına bel bağlanmaz. Bunu böyle bilmeli. 50 yıldır bu milletin imkanlarını, evlatlarını ilmik ilmik örüp bir gece ihanetiyle hepsini imha eden zihniyet olsa olsa örümcek ağına benzer. Bu kadar zayıf bunlar. Millete ihanet edenlere merhamet edemeyiz. Millete ihanet edenlere merhamet etmek millete ihanettir. Çalışmalarımız, muamelemiz adaletle olacak. Bu konuda kararlılıkla üzerine gitmeye de devam edeceğiz. Konya ve Türkiye yoluna devam ediyor, Türkiye büyümeye devam ediyor. Onlar istemese de Türkiye büyümeye devam edecek” diye konuştu.


Konya Valisi Yakup Canbolat ise, Konya’nın yatırımlarla değişim ve gelişim içinde olduğuna işaret ederek, özellikle son yıllarda alt yapı yatırımlarıyla büyük bir atılım süreci yaşandığını belirtti. Canbolat, “Yatırımlar, kalkınan Türkiye’nin sürekli gelişen elbisesi görünümündedir. Belediyelerimiz ile yatırımcı kurum ve kuruluşlarımız bunun bilinciyle bu yatırımlara olanca güçleriyle ağırlık vermektedir. Konya’da modern anlamda yatırıma ¬önem verilmekte, sorunlar Büyükşehir Belediyesi tarafından çözüme kavuşturulmaktadır. Köprülü kavşağın hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.


Konuşmaların ardından protokol mensupları hep birlikte butona basarak Aksaray Yolu Organize Sanayi Girişi Köprülü Kavşağı’nın temelini attılar.


Törene AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, AK Parti İl Başkanı Musa Arat, ilçe belediye başkanları, belediye yöneticileri, muhtarlar, sanayiciler ve vatandaşlar katıldı. Köprülü kavşak 15 milyon liraya mal olacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi