Konya Karatay Entegre Sağlık Kampüsü yaptırılacak!

Konya Karatay Entegre Sağlık Kampüsü yaptırılacak!

Sağlık Bakanlığı Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanlığı tarafından, kamu özel ortaklığı modeli ile Konya Karatay Entegre Sağlık Kampüsü yapım işleri ile ürün ve hizmetlerin temin edilmesi işi ihalesi için ön yeterliSağlık Bakanlığı Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanlığının duyurusu, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.

Duyuruya göre ihale, "belli istekliler arasında" gerçekleştirilecek.

Ön yeterlik değerlendirmesi, başvuru koşullarını karşılayan yerli ve yabancı tüm isteklilere açık olacak.

İş ortaklıkları ön yeterlik başvurusunda bulunabilecek, ancak konsorsiyumlar bulunamayacak.

Ön yeterlik değerlendirilmesi sonucu yeterliliği tespit edilen tüm adaylara gerekli bildirim yapılacak.

Ön yeterlik dokümanı  Ankara  Balgat’ta bulunan Sağlık Bakanlığı ek binasından bedeli mukabili temin edilebilecek.

Ön yeterlik başvuruları, 7 Ocak 2011 günü saat 14.00’e kadar aynı adrese teslim edilecek.

-KARATAY ENTEGRE SAĞLIK KAMPÜSÜ-

Karatay-Konya’da yapılacak proje, 400 yataklı bölge hastanesi ile 400 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olmak üzere toplam 800 yataklı bir entegre sağlık tesisi yatırımını kapsamakta.

Yüklenici projenin finansmanı, uygulama projesini, tasarımını, inşaatını, medikal cihazlar ve diğer ekipmanın tedarikini ve tesis için gerekli mefruşatı sağlayacak.

Ayrıca yüklenici, ayrıca tesislerin bakım ve onarımı, görüntüleme, laboratuvar ve diğer tıbbi destek hizmetleri ile bilgi işlem, sterilizasyon, çamaşır, temizlik, güvenlik ve yemek dahil olmak üzere destek hizmetlerinin sunumunu, sağlık hizmetleriyle uyumlu ve bakanlık onayını alacak ticari alanların yapım ve işletilmesini de üstlenecek.

Kamu özel ortaklığı modeli ile gerçekleştirilecek olan projenin yapım dönemi 36 ay, işletme dönemi 25 yıl, sözleşme süresi ise 28 yıl olarak belirlendi.
AA