16 / 08 / 2022

Konya Karatay'da 10.5 milyon TL'ye icradan satılık depo!

Konya Karatay'da 10.5 milyon TL'ye icradan satılık depo!

Konya İli Karatay İlçesi Fetih Mahallesi'nde yer alan depo ve 3 katlı idari bina nitelikli gayrimenkul 10 milyon 545 bin TL bedel ile icradan satışa sunuluyor.Konya İli Karatay İlçesi Fetih Mahallesi'nde yer alan depo ve 3 katlı idari bina nitelikli gayrimenkul 10 milyon 545 bin TL bedel ile icradan satışa çıkarılıyor. 

 

Satışa konu olan gayrimenkul için ilk ihale tarihi 20 Aralık 2017 olarak belirlendi. 

 

Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, 25833 Ada, 18 Parsel, MEZBAHA(FETİH) Mahalle/Köy, Taşınmaz güncel olarak Fetih mahallesi Saadet caddesi NO: 5Karatay/Konya adresindedir. Taşınmaz borçluya ait 19 nolu parsel ile birlikte kullanılmaktadır. Taşınmaz üzerinde tapu kaydında belirtilen vasıftaKarkas Depo ve 3 katlı idari bina vardır. Taşınmazın kuzeyindeimara uygun olmayan gece kondu tarzı yapılmış meskenler ve çardaklar ile birlikte fabrika ve iş yerleri vardır.Taşınmazın 400 mt doğusunda Biriketçiler sanayisi,100 mt güneyinde Karatay Beldiyesi Hobi ve Hayvanat bahçesi,600 mt güney batısında Kar şehir Siteleri ile birlikte Süt ve Gıda fabrikaları vardır.Taşınmazın bulunduğu bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar devam etmektedir. Bölgenin Yol,Su Elektrik ve Kanalizasyon gibi alt yapısı bulunmaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım durumu minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır.Taşınmaz  Adana  Çevre yoluna 200 mt, Adana Ereğli kavşağına 870 mt, Konya Adalet Sarayına1.7 km, Mevlana-ya 4 km ve 4.5 mesafededir. Kıymet takdirine konu taşınmaz üzerinde 1 adet,2.259,94 m² alanlıKarkas depo, 298,23 m² yüzölçümlü3 katlı idari bina vardır. Yapı içerisinde yerler makine tesviyeli beton, taşıyıcı sistem 22adet Çelik Konstrüksiyon ayak ile çatı sistemi demir profilden yapılmadır. Dış cephe yan yüzeyler çatı üzeri alüminyum sandviç panel ile kaplanmıştır.

 

Kıymeti : 10.545.082,00 TL
1. Satış Günü : 20/12/2017 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 18/01/2018 günü 15:00 - 15:10 arası

 

Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI, İCRA MÜDÜRLÜKLERİ BÖLÜMÜ, ZEMİN KATABLOK. MEZAT SALONU, KARATAY / KONYA

 

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK ' nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesi görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1831 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.