13 / 08 / 2022

Konya Karatay'da 312 konut inşa edilecek!

Konya Karatay'da 312 konut inşa edilecek!

Konya'ya bağlı Karatay Belediyesi ilçe genelinde yeni konutların inşaatı için çalışmalara başlayacak. Aksa Park Konut Yapı Kooperatifi projesi dahilinde 312 konut inşa edilecek.Karatay Belediyesi, 42’inci toplu konut hamlesi olan “Aksa Park Toplu Konut Yapı Kooperatifi” projesini tanıttı. Karatay Belediyesi'nde yer alan habere göre; Küçük Kumköprü Caddesi üzerindeki kentsel dönüşüm alanında inşa edilecek proje için çalışmalar sona erdi ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay’ın yeni toplu konut hamlesini kamuoyuyla aktardı. 312 konutluk kooperatife üye başvurularının 13-17 Eylül tarihleri arasında alınacağını açıklayan Başkan Hasan Kılca, “Bu projelerimizle ilçemizde doğru yapılaşmaya, özel girişimlerin önünü açmaya ve vatandaşlarımızın çok daha konforlu yaşam alanlarına erişimine katkı sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Konuyla ilgili olarak kooperatifin yönetim kurulu üyeleriyle  açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay’ın her karışına hizmet ulaştırmak için mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştıklarını söyledi.

 Konya Karatay da 312 konut inşa edilecek!

Başkan Hasan Kılca, “Karatay’ın her noktasında titiz bir şekilde çalışıyor, ilçemizin gelişimi ve dönüşümü adına şehrimizde yeni yaşam alanları oluşturuyoruz. Bugün ilçemizin neresine bakarsanız orada devam eden veya tamamlanmış bir çalışmamızı görmek mümkün. İlçemizin estetik nitelikleri, farklılıkları vatandaşlarımızın beğeni tercihlerine göre belirlenirken, tarihi değerlerimiz ve kültürel mirasımızla da harmanlanarak ilçemiz mimarisine uygun yaşam alanları kazandırmak için büyük çaba sarf ediyoruz. Mekânlar için olmazsa olmaz diyeceğimiz unsurların başında güvenli olması gelirken bununla birlikte yaşanılabilir mekân, dayanıklı, kalıcı, uzun ömürlü ve fonksiyonel işlevlere sahip olması bulunduğu yere özgün olması başlıca hedefimiz. Yaptığımız konutların bir kimlik doğrultusunda hayata geçmesini önemsiyoruz” dedi.

Konya Karatay da 312 konut inşa edilecek!

Karatay’ın kentsel dönüşümü noktasında büyük çabaların olduğunu söyleyen ve eski yerleşim alanlarının yoğun olduğu ilçede doğru yapılaşmanın hızlandırılması için her dönem yeni projeler ürettiklerini belirten Hasan Kılca, bu sayede özel girişimlerin önünün açılması ile vatandaşların çok daha rahat ve konforlu yaşam alanlarına erişiminin artmasına yardımcı olduklarını dile getirdi.

Aksa Park Toplu Konut Yapı Kooperatifi ve söz konusu proje dahilinde inşa edilecek konutlar hakkında şunları belirtti: “Karatay Belediyesi olarak ilçemizin köklü mirasından feyz alarak sürdürdüğümüz toplu konut zincirimize yeni bir halka daha ekliyoruz. Sadece konutlarla yetinmiyoruz; eğitimden altyapı çalışmalarına, sosyal tesislerden teknolojik projelere, yeşil alanlardan, sportif faaliyetlere, çevreci uygulamalardan, kültür ve turizme kadar her alanda iş üretiyoruz. Tüm bu faaliyetlerimizi yaparken gönül belediyeciliği ilkelerimizle hareket ediyor vatandaşlarımızın beklenti ve ihtiyaçlarını merkeze alarak yatırım ve hizmet belediyeciliğinin en güzel örneklerini Karatay’ımızda uyguluyoruz. Açıkladığımız yeni toplu konut hamlemiz, belediyemiz öncülüğündeki 42’nci proje olacak.  Karatay’ımıza ve Konya’mıza hayırlı olsun. Bugüne kadar belediyemiz öncülüğünde üretilen 21 bin 344 daireye bu projemizle 312 daire daha eklemiş olacağız. Karatay Aksa Park Toplu Konut projemiz; konum olarak Küçük Kumköprü Caddesinde Akcami ve Mancılık Sokak kesişiminde bulunan 24 Bin 300 metrekarelik kentsel dönüşüm alanında yer almaktadır. 3+1 ve iki tip 2+1 olmak üzere toplamda 312 daireden oluşan projemiz ayrıca 17 bin metrekarelik yeşil alandan oluşmaktadır. Proje kapsamında spor alanları, peyzaj düzenlemeleri, park ve dinlenme alanları ile kapalı otopark bulunmaktadır. Her biri 6 kat olmak üzere 26 bloktan oluşan kooperatifimize üye başvurularını ise 13-17 Eylül tarihleri arasında https://aksapark.karatay.bel.tr/ adresimizden alacağız. Projemizin ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Konya Karatay'da 42.3 milyon TL'ye satılık 2 arsa!