Konya Seydişehir Belediyesi kira ücretlerine bir yıl boyunca zam yapmayacak!

Konya Seydişehir Belediyesi kira ücretlerine bir yıl boyunca zam yapmayacak!Konya'ya bağlı Seydişehir Belediyesi kiracılarını sevindirecek karar aldı. Belediye, kira ücretlerine bir yıl boyunca zam yapmama kararı aldı. 


Seydişehir Belediyesi Düğün Salonunda düzenlenen Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Ak Parti, CHP, MHP ve İyi Parti meclis üyelerinin ve Belediye Birim müdürlerinin katılımlarıyla yapıldı. Seydişehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; toplantıda kira ödemelerine ilişkin kararlar alındı. 


Gündeme yönelik maddelerin görüşüldüğü toplantı sonunda AK Parti Grubunun, gündem dışı olarak sunduğu, Seydişehir Belediyesine ait gayrimenkullerde kiracı olarak bulunan esnaf ve çiftçilerimizin kiralamış oldukları işyeri ve tarım arazilerine 12 ay kira zammı yapılmaması değerlendirildi. 

Konya Seydişehir Belediyesi kira ücretlerine bir yıl boyunca zam yapmayacak!

Değerlendirmeler sonrasında Seydişehir Belediyesine ait gayrimenkul kira bedellerine 1 yıl boyunca zam yapılmaması oy birliğiyle gündeme alınarak kabul edildi. Oy birliğiyle kabul edilen “Seydişehir Belediyesine ait Gayrimenkullere 1 yıl boyunca zam yapılmaması ”Şubat ayı meclis kararıyla alınmış oldu.

Konya Seydişehir Belediyesi kira ücretlerine bir yıl boyunca zam yapmayacak!

Toplantı sonrasında karar hakkında konuşan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal; ”Salgın nedeniyle ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu süreci el ele vererek, birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde geride bırakacağız. Bugün de esnaf ve çiftçilerimize destek olmak için AK Parti grubunun meclisimize sunduğu tekliften dolayı büyük memnuniyet duyduk. Aynı hassasiyetle bu önerinin gündem maddesi olarak kabul edilmesi ve akabinde oy birliğiyle kararın alınmasından dolayı ayrıca mutlu olduk. Her bir meclis üyemize, bu konuda göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı ayrı, ayrı teşekkür ediyorum. Bu zorlu süreçte esnaf ve çiftçilerimizin durumlarını göz önünde bulundurarak hep birlikte almış olduğumuz kararın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum”

Marmaris Belediyesi'nden kiracılarına müjde!