29 / 01 / 2023

Konya Yalıhüyük Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı!

Konya Yalıhüyük Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Konya’nın Yalıhüyük ilçesinde yapılacak millet bahçesini ihalesi gerçekleştirildi.Yatırımlarına devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Konya’nın Yalıhüyük ilçesinde inşa edilecek olan  Millet Bahçesi’nin ihalesi 13 Ekim 2020 Salı günü yapıldı.

TOKİ'nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre, bitki ve peyzajı ile Konya şehrine yeni bir soluk getirecek millet bahçesi projesi, içerisinde barındıracağı sosyal donatı alanlarıyla, yeşiliyle, Millet Kıraathanesiyle, yürüyüş parkurlarıyla, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğa ile iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanı haline gelecek.

Çocuklar oyunlarını, kamelyalı dinlenme alanlarını, etkinlik çayırlarını barındıracak millet bahçesi projesinde her yaştaki vatandaşlar için kültürfizik alanları da dizayn edildi.

Konya Yalıhüyük Millet Bahçesi projesinin içerisinde ikramların ücretsiz olduğu Millet Kıraathanesi de bulunuyor. Kitap okumak veya ders çalışmak isteyen öğrenciler Millet Kıraathanesi’nde internet, fotokopi ve tarayıcıdan da ücret ödemeden faydalanabilecek.

Toplam çocuk oyun alanının 542 metrekare olarak belirlendiği millet bahçesinde, çok amaçlı etkinlik alanları bin 395 metrekare olacak. 740 metrekarelik sohbet alanlarının yer aldığı  millet bahçesinde, bin 278 metrekarelik çim amfi de bulunacak. Ayrıca, koşu, yürüyüş ve gezinti yollarına da yer verilecek.
 

Millet bahçesi projeleri 10 soruda tüm detaylarıyla!
Geri Dön