28 / 09 / 2022

Sivas Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı!

Sivas Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı!

TOKİ tarafından, içerisinde millet kıraathanesinin de yer alacağı Sivas Millet Bahçesi'nin ihalesi gerçekleştirildi.Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Sivas'ta içerisinde millet kıraathanesinin de bulunacağı Millet Bahçesi Projesi'nin ihalesi yapıldı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığından (TOKİ) yapılan yazılı açıklamaya göre, yürüyüş alanları, yeşil alanlar, bisiklet yolu, koşu parkuru, spor salonu ve çok amaçlı oyun sahalarının yer alacağı Sivas Millet Bahçesi'nin ihalesi dün düzenlendi. İhaleye 25 firma katılım gösterdi. Tekliflerin değerlendirilmesinden sonra ihaleyi kazanan firma, inşaatına başlayacağı projeyi 240 gün içerisinde tamamlayacak.

Eski Sivas stadı yerinde 53 bin 126 bin metrekarelik alanda inşa edilecek olan Millet Bahçesi, Sivaslıları daha çok yeşille buluşturacak. Millet Bahçesi bitki, peyzaj ve sosyal donatılarıyla Sivas'a yeni bir soluk getirecek.

- Bin 615 metrekarelik çocuk oyun alanları yapılacak

Millet Bahçesinde 3 bin 515 metrekarelik çim aktivite alanı, bin 611 metrekarelik piknik alanı, 700 metre uzunluğunda bisiklet parkuru, 905 metre uzunluğunda yaya gezinti yolu, basketbol ve voleybol oynanabilecek spor sahası yer alacak.

Yaş gruplarına göre ayrılmış 2 farklı noktada bin 615 metrekarelik alanda çocuk oyun alanlarının olacağı Millet Bahçesi'nde, 2 potalı dairesel, 2 yarım saha basketbol sahası ve 500 metrekarelik iki egzersiz alanı da bulunacak.

Halkın ihtiyaç duyacağı sosyal donatıların bulunacağı Millet Bahçesi'nde, 327 metrekarelik kaykay pisti, 3 masa tenisi masası ve bin 196 metrekarelik alanda yöresel bitkilerin mevsimsel renklenme gösterisinin yapılacağı yerler yer alacak.

Yeşiliyle fonksiyon ve sosyal donatılarıyla vatandaşların sosyal ihtiyaçlarına yanıt verecek olan Sivas Millet Bahçesi, doğayla iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanı olacak.
Geri Dön